Ako vybrať parfum ako darček

Zámer darovať parfum je ušľachtilý, avšak i náročný. Vonný doplnok má totiž nesmiernu silu: navodzuje príjemné pocity, podporuje sebavedomie, úspešnosť, tvorivosť, medziľudské vzťahy, zaznamenáva spomienky ... Skrátka výrazne skrášľuje život. A tiež spája darcu s obdarovaným.

„Na mieru“ vybraný parfum patrí medzi najosobnejšie a najpremyslenejšie darčeky. Ak sa trafíte, otvorte srdce obdarovaného, ktorý vás odmení svojou vďakou aj z diaľky, na emočnej úrovni. A ako je známe, dávať darčeky väčšinou teší viac, než ich dostávať...

Začínate z toho mať rešpekt? Žiadne obavy. S vaším zodpovedným prístupom a našimi tipmi sa výberu parfumov pre vašich príbuzných či priateľov zhostíte na jednotku a bude vás to baviť. Poďme na to!

Ako vybrať parfum ako darček

Po prvé – k akej príležitosti kupujete parfum?

Dámske, pánske či unisex parfumy sú skvelé darčeky k význačným príležitostiam, medzi ktoré patria Vianoce, narodeniny, sviatky, výročie svadby, Valentín, Prvý máj alebo Deň matiek. Typické sú hlavne Vianoce, na ktoré sa parfumové značky cielene pripravujú. Úsmevy obdarovaných po rozbalení parfumov žiaria rovnako ako vianočné stromčeky! Vône sa dávajú aj k životným medzníkom – k maturite, promócii, postupu v kariére… Novým parfumom však môžete privítať aj zmenu ročného obdobia - jar v rozpuku, horúce leto, farebnú jeseň alebo zimnú spoločenskú sezónu. To, že ste si na nich len tak spomenuli, poteší ženy i mužov. 

Po druhé – ktoré vône má príjemca darčeka v obľube?

Ak niekomu darujete rok čo rok rovnakú vôňu, takzvanú stálicu, máte samozrejme vyhrané. Iná situácia nastáva, keď dávate parfum ako darček prvýkrát. Pokúste sa zistiť, aké vonné doplnky používal príjemcu darčeka skôr. Pomôcť môžu známi, nenápadná obhliadka bytu aj šikovne navodená konverzácia, napríklad o parfumových novinkách príslušného roka. Pátracia akcia určite prinesie výsledky, vy získate prehľad o obľúbených vonných zložkách (môže to byť citrón, ruža, jazmín, levanduľa, santal...) a po chvíľke vyhľadávania na internete určite vytipujete vhodný parfum. A možno k nemu rovno nájdete aj vonnú sviečku či telové mlieko

Po tretie – aká intenzita vonnej zmesi bude tá pravá?

Dôležitá je tiež intenzita vône, odrážajúca i temperament nositeľa. Fakt, či príjemca darčeka používa silnejšie a ťažšie vône, bude očividný aj z metrovej vzdialenosti. Zostáva za ním stopa vône v miestnosti aj potom, čo ju opustil? V tom prípade sa zamerajte na parfumy a parfumované vody. Naopak, ak cítite jemnú vôňu až pri bližšom kontakte, vsaďte skôr na ľahšie toaletné a kolínske vody. Záleží tiež na tom, ako honosný má darček byť. Najlepšia vonná investíciia je nepochybne parfum, ale mnohokrát i toaletná voda, obzvlášť od renomovanej značky, získala nesmiernu popularitu. Čo je parfum, EdP, EdT a EdC približujeme v samostatnom článku.

Po štvrté - popíšte osobnosť, ktorej dávate parfum

Vžite sa do osobnosti toho, koho chcete obdarovať, pretože vôňa ju zdôrazní podobne ako šaty. Posudzujte vzhľad, charakter, životný štýl i vekovú skupinu a sociálne postavenie. Iný parfum pochopiteľne vyberiete mladej rebelke a iný serióznemu obchodnému zástupcovi v rokoch. Pre energických ľudí je perfektná citrusová a morská aróma, romantické duše oslovia kvetinové parfumy, do kancelárie sa hodia tradičné drevité vône s pižmom, k ležérnemu životnému štýlu športovo-elegantné kompozície a podobne. Veľké možnosti ponúka dnes žiadaná kategória gurmánskych vôní s vanilkou, karamelom, tonkovými bôbmi a ďalšími lákadlami.

Ako vybrať parfum ako darček

Po piate – využite online darčekové sety a poukazy 

Chcete mať voňavé darčeky povyberané za pár minút? Doprajte pokojne aj celej rodine darčekové sady parfumov známych značiek. Sú atraktívne zostavené i zabalené, takže ich už len odovzdáte. Môže to byť napríklad dámska darčeková kazeta Chloé Love Story či pánsky set Calvin Klein Euphoria. Nielen pod vianočným stromčekom bude iste vítaná sada parfumov v miniatúrnych fľaštičkách, ideálnych pre vyskúšanie jednotlivých kompozícií aj do kabelky či vrecka. Záchrannou sieťou pre stále nerozhodných sú darčekové poukazy, nechávajúce výber parfumov alebo kozmetiky na obdarovanom.

Teraz si preberieme podrobnejšie, k čomu prihliadať, keď chcete venovať parfum žene, mužovi, páru, dieťaťu alebo teenagerovi.

Ako vybrať parfum ako darček

Parfum ako darček pre ženu

Snažte sa naladiť na dámu, ktorú túžite obdarovať parfumom! Aká je, čím je, čo rada nosí, robí, kam vyráža za zábavou a oddychom? Pre ženu vo vysokom postavení vyberajte intenzívne kvetinové vône s jazmínom a gardéniou. Elegantnej mladej dáme doprajte sviežu kvetinovo-ovocnú toaletnú vodu. Rebelka má medzi vonnými zložkami rada aj zmyselné drevá, kožu, korenie, pačuli alebo vetiver. Temperamentnej a vášnivej žene darujte korenistú orientálnu parfumovanú vodu. Dáme na úrovni urobí radosť luxusný vonný doplnok s ambrou a vanilkou. Univerzálna citrusová vôňa je pre všetky generácie. Môže byť obohatená vodnými a zelenými akordmi. 

Ak chcete využiť vzorky, skúšajte naraz najviac tri až štyri vône. Privoňajte k nim a dajte na prvý dojem, ten je zvyčajne najlepší radca.

Uľahčite si voľbu dámskeho parfumu možnosťami internetu! Kliknite v e-shope Elnino.sk na toaletné vody alebo parfumované vody pre ženy. Vľavo zadajte konkrétnu značku alebo druh vône - napríklad kvetinovo-ovocná, orientálno-kvetinová, citrusovo-aromatická ... Vybrané vône môžete hore zoradiť podľa najpredávanejších či najlepšie hodnotených. Vľavo prejdete aj na ďalšie kategórie: deo prípravky, kolínske vody, parfumované oleje, parfumy či telové spreje.

Chcete sa pochlapiť? Vyberte žene svojho srdca parfum nedávno ocenený FiFi Awards: 

Lancôme Idôle – dychberúca parfumovaná voda spájajúca ženu, lásku a ružu. 

Yves Saint Laurent Libre – omamná kvetinovo-levanduľová francúzska vôňa. 

Marc Jacobs Daisy Love Eau So Sweet – lákavo sladká černicovo-malinová toaletná voda.

YSL Black Opium Eau de Parfum – rock'n'rollová interpretácia dnes už klasickej vône Opium.

Ariana Grande Cloud – mladistvá gurmánska vôňa šľahačky, kokosu a čokolády. 

Carolina Herrera Good Girl – vôňa s tonkou a kakaom, plná túžby a nespútanosti.

Zľava 71 %  71 % BLACK FRIDAY BLACK FRIDAY
Parfumovaná voda 100 ml
25,78
Zľava 70 %  70 % BLACK FRIDAY BLACK FRIDAY
Toaletná voda 100 ml
28,36
Zľava 77 %  77 % BLACK FRIDAY BLACK FRIDAY
Parfumovaná voda 85 ml
21,60
Zľava 79 %  79 % BLACK FRIDAY BLACK FRIDAY
Parfumovaná voda 45 ml
13,47
Zľava 14 %  14 %
Toaletná voda 100 ml
28,36
Zľava 70 %  70 % BLACK FRIDAY BLACK FRIDAY
Toaletná voda 150 ml
21,93
Zľava 58 %  58 % BLACK FRIDAY BLACK FRIDAY
Toaletná voda 100 ml
24,14
Zľava 51 %  51 %
Toaletná voda 50 ml
36,30
Zľava 55 %  55 % BLACK FRIDAY BLACK FRIDAY
Parfumovaná voda 75 ml
59,10
Zľava 55 %  55 % BLACK FRIDAY BLACK FRIDAY
Parfumovaná voda 50 ml
9,30
Parfumovaná voda 100 ml tester
23,03
Zľava 67 %  67 % BLACK FRIDAY BLACK FRIDAY
Toaletná voda 100 ml
26,10
Zľava 61 %  61 % BLACK FRIDAY BLACK FRIDAY
Parfumovaná voda 100 ml
44,38
Zľava 25 %  25 %
Parfumovaná voda 40 ml
13,05
Zľava 70 %  70 % BLACK FRIDAY BLACK FRIDAY
Toaletná voda 75 ml
14,94
Zľava 64 %  64 % BLACK FRIDAY BLACK FRIDAY
Parfumovaná voda 125 ml
19,60
Toaletná voda 100 ml tester
47,52
Zľava 41 %  41 %
Parfumovaná voda 100 ml
15,94
Zľava 78 %  78 % BLACK FRIDAY BLACK FRIDAY
Parfumovaná voda 100 ml
23,80
Zľava 71 %  71 % BLACK FRIDAY BLACK FRIDAY
Parfumovaná voda 30 ml
15,58
Zľava 61 %  61 % BLACK FRIDAY BLACK FRIDAY
Parfumovaná voda 75 ml
46,69
Zľava 63 %  63 % BLACK FRIDAY BLACK FRIDAY
Toaletná voda 100 ml
11,60
Zľava 52 %  52 %
Parfumovaná voda 20 ml
22,90
Zľava 16 %  16 %
Toaletná voda 50 ml
20,49
Zľava 12 %  12 %
Parfumovaná voda 100 ml
37,70
Zľava 67 %  67 % BLACK FRIDAY BLACK FRIDAY
Toaletná voda 100 ml
18,36
Zľava 54 %  54 %
Parfumovaná voda 100 ml
46,83
Zľava 48 %  48 %
Toaletná voda 100 ml
61,67
Zľava 60 %  60 % BLACK FRIDAY BLACK FRIDAY
Toaletná voda 100 ml
40,24
Zľava 63 %  63 % BLACK FRIDAY BLACK FRIDAY
Parfumovaná voda 100 ml
40,78
Zľava 67 %  67 % BLACK FRIDAY BLACK FRIDAY
Parfumovaná voda 75 ml
32,47
Zľava 73 %  73 %
Toaletná voda 75 ml
19,24
Zľava 29 %  29 %
Parfumovaná voda 20 ml
31,80
Parfumovaná voda 100 ml tester
33,97
Zľava 4 %  4 %
Toaletná voda 100 ml
54,50
Zľava 55 %  55 % BLACK FRIDAY BLACK FRIDAY
Parfumovaná voda 50 ml
37,27

Parfum ako darček pre muža

Vedzte, že aj muži veľmi radi dostávajú a skúšajú nové vône! Navyše, ak vyberáte parfum partnerovi, môžete do neho z časti premietnuť aj svoj vkus a túžby. Zaslúžite sa tak o podporu vášho milostného života. Mestského elegána oslovia drevité, fougerové, chypré i kvetinové mužné vône. Aktívneho, športovo založeného muža poteší citrusový parfum. Dobrodruh uvíta jeho sviežu alternatívu - aromatický vonný doplnok. Pre chladné ročné obdobie sa perfektne hodia kožené vône.

Ak vyberáte parfum podľa vzorky, skúšajte naraz najviac tri až štyri produkty, a to priamo na kožu, obyčajne na zápästí. S rozhodnutím vyčkajte, až sa vonná látka poriadne rozvinie.

Usnadněte si výběr parfému pro muže online nástroji. Kliknite v e-shope Elnino.sk  na toaletné vody alebo parfumované vody pre mužov. V lište naľavo je možné zvoliť druh vône - napríklad drevito-aromatická, drevito-korenistá, kožená, orientálna... Ďalšou možnosťou je filtrácia podľa obľúbených značiek. Vonné doplnky hornej časti ľahko zoradíte podľa najpredávanejších či najlepšie hodnotených. Vľavo sa ponúka aj prechod na ďalšie kategórie: deo prípravky, kolínske vody, parfumy, telové spreje, eau fraîche a bytové vône.

Stále tápate? Trefou do čierneho môže byť parfum nedávno ocenený FiFi Awards: 

Christian Dior Sauvage – orientálna vôňa sexi muža, z ktorého sa ženám podlamujú kolená.

Dolce&Gabbana K – „Kráľovská“ toaletná voda s borievkou, citrusmi a pikantným korením.

Hugo Boss Boss Bottled Infinite – nekonečná levanduľová sviežosť pre mužov 21. storočia.

Chanel Bleu de Chanel – nadčasový mix vôní: od citróna cez zázvor a jazmín k santalu.

Tom Ford Oud Minérale – jedinečná unisexová vôňa miešajúca vôňu agarového dreva a mora.

Eternity Calvin Klein – elegantná, mužná parfumovaná voda so vzácnym koreňom kosatca.

Zľava 60 %  60 % BLACK FRIDAY BLACK FRIDAY
Toaletná voda 100 ml
44,51
Zľava 74 %  74 % BLACK FRIDAY BLACK FRIDAY
Toaletná voda 100 ml
20,20
Zľava 58 %  58 % BLACK FRIDAY BLACK FRIDAY
Toaletná voda 200 ml
64,84
Zľava 66 %  66 % BLACK FRIDAY BLACK FRIDAY
Parfumovaná voda 100 ml
25,12
Zľava 74 %  74 % BLACK FRIDAY BLACK FRIDAY
Toaletná voda 100 ml
19,92
Zľava 33 %  33 %
Toaletná voda 75 ml
10,61
Zľava 75 %  75 % BLACK FRIDAY BLACK FRIDAY
Toaletná voda 100 ml
17,66
Zľava 19 %  19 %
Toaletná voda 75 ml
10,45
Zľava 67 %  67 % BLACK FRIDAY BLACK FRIDAY
Toaletná voda 50 ml
14,51
Zľava 55 %  55 % BLACK FRIDAY BLACK FRIDAY
Toaletná voda 50 ml
37,30
Zľava 46 %  46 %
Toaletná voda 100 ml
51,43
Toaletná voda 100 ml tester
17,25
Zľava 16 %  16 % BLACK FRIDAY BLACK FRIDAY
Toaletná voda 200 ml
34,69
Zľava 19 %  19 %
Toaletná voda 75 ml
11,56
Zľava 17 %  17 %
Toaletná voda 90 ml
11,33
Zľava 22 %  22 %
Toaletná voda 50 ml
12,69
Zľava 59 %  59 % BLACK FRIDAY BLACK FRIDAY
Parfumovaná voda 100 ml
47,48
Zľava 26 %  26 %
Toaletná voda 200 ml
38,28
Zľava 62 %  62 % BLACK FRIDAY BLACK FRIDAY
Toaletná voda 125 ml
35,28
Zľava 17 %  17 %
Toaletná voda 125 ml
36,03
Zľava 57 %  57 % BLACK FRIDAY BLACK FRIDAY
Toaletná voda 125 ml
44,11
Zľava 56 %  56 % BLACK FRIDAY BLACK FRIDAY
Toaletná voda 75 ml
24,53
Zľava 63 %  63 % BLACK FRIDAY BLACK FRIDAY
Toaletná voda 100 ml
17,25
Zľava 64 %  64 % BLACK FRIDAY BLACK FRIDAY
Toaletná voda 100 ml
31,18
Zľava 58 %  58 % BLACK FRIDAY BLACK FRIDAY
Toaletná voda 75 ml
29,18
Zľava 70 %  70 % BLACK FRIDAY BLACK FRIDAY
Toaletná voda 100 ml
16,47
Zľava 9 %  9 %
Toaletná voda 125 ml
31,34
Zľava 50 %  50 %
Toaletná voda 100 ml
29,86
Zľava 52 %  52 %
Toaletná voda 100 ml
28,69
Zľava 56 %  56 % BLACK FRIDAY BLACK FRIDAY
Parfumovaná voda 50 ml
36,96

Parfum ako darček pre pár

Obdarujte sa s vašou láskou vzájomne - a to unisex parfumom, ktorý môžu nosiť ženy aj muži. Prihliadajte pritom k ročnému obdobiu. V lete sú pre ženy i mužov ideálne parfumy kvetinové a citrusové (s ružou, jazmínom, levanduľou, grapefruitom...), v zime ťažšie orientálne a korenisté (s obsahom vanilky, ambry, pačuli, santalu...). Záleží tiež na intenzite vône. Tekutý šperk - parfum - obsahuje 16 - 30 % parfumovej kompozície v koncentrovanom liehu. Zlatý stred predstavuje parfumovaná voda (Eau de Parfum, 8 - 15 %) a o niečo slabšia je toaletná voda (Eau de Toilette, 4–8 %). Unisex vône môžete vybrať aj ženíchovi a neveste, rodičom k výročiu svadby, hostiteľskému paru pri pozvaní na návštevu a podobne.

Parfum ako darček pre dieťa

Super darčeky sú rovnako vône pre deti. Vaši miláčikovia v nich získajú prvé vonné doplnky a hračky v jednom. Dievčatá uvítajú parfumy s témou Disney Ľadové kráľovstvo, Barbie alebo Hello Kitty, chlapci zasa Marvel Comics Hero či Spiderman. Stačí zistiť, ktorého filmového hrdinu si vaše dieťa alebo vnúča obľúbilo, a podľa toho sa rozhliadnuť v širokej ponuke vôní pre deti. Detské vône od osvedčených značiek sú hravé, s nápaditými obalmi a nedráždivým vonným obsahom. Neobsahujú žiadne parabény a nespôsobujú malým spotrebiteľom alergie. K mnohým detským toaletným vodám možno dokúpiť aj sprievodnú kozmetiku, väčšinou v podobe sprchovacích gélov. Široká je i ponuka detských darčekových kozmetických kaziet.

Ako vybrať parfum ako darček

Parfum ako darček pre teenagerov

Zháňate darček pre slečnu, ideálne za príjemnú cenu? Vyskúšajte veselú sladkú vôňu Love Love. Značka je zacielená na mladé ženy, ktorých dress codom sú pestré šaty plné flitrov a priehľadných čipiek, doplnené lodičkami na vysokom podpätku. Vytvára príjemné dlhotrvajúce vône vo farebných flakónikoch, vytvarovaných ako ženský pás. Mladistvé sú aj parfumové značky Escada alebo Britney SpearsA čo mladí muži? Zapátrajte trebárs pri značke Diesel. Jej sviežu vôňu Only The Brave Silver Edition halí strieborné balenie v tvare päste, umocňujúce mužnosť a energiu. Pre vyznávačov rýchlej jazdy a kožených odevov je tu parfumovaná voda Diesel Bad Intense, silnejšia verzia toaletnej vody. Žiadané sú tiež športové vône značky Adidas.

Kam zájsť po ďalšie informácie o parfumoch

Chcete pred výberom darčekov v podobe parfumov vedieť ešte viac? Pomôže vám rozsiahly sprievodca Ako vybrať parfum. Približuje napríklad parfumovú pyramídu, rodiny vôní, predstavuje originálne niche parfémy pre náročných zákazníkov, vonné doplnky pre vegánov či citlivú pleť, uľahčuje rozhodovanie podľa typu a veľkosti flakónu... Veľa napovedia i ďalšie články z našej Encyklopédie vôní či Výklad plný hviezd, prezentujúce najslávnejšie vône všetkých čias a neodolateľné cenové akcie.

Želáme vám šťastné obstarávanie parfumov pre vašich blízkych!

Ako vybrať parfum ako darček
Doprava:
Platba:
Certifikácia:
Made with by PragueBest