Nastavenie filtrov
Pohlavie Značka
Cena
-
Typ produktu
Objem
-
Plniteľný

Kolínske vody

Top produkty

Spresniť parametre
Zmeniť kategóriu
Zoradiť podľa:
Zoradiť:
Zoradiť:

O sortimente Kolínske vody

Kolínska voda čiže Eau de Cologne obsahuje 3-5% vonných látok a pôsobí ako jemná denné vôňa. Je o niečo silnejšia ako voda po holení, avšak slabšia ako toaletná voda (Eau de Toilette, 4-8%), nieto parfumovaná voda (Eau de Parfum, 8-15%).

Z histórie kolínskej vody ...

Kolínske vody sa začali vyrábať v 18. storočí v Kolíne nad Rýnom a ako ľahké parfumy čoskoro prenikli do celého sveta. Pôvodná receptúra pravej Kölnisch Wasser (4711 Original z roku 1792 - stále na trhu!), ktorú si zamiloval napríklad Napoleon Bonaparte, kráľovná Viktória či princezná Diana, však zostáva v utajení. Každopádne je v nej rozmarín, levanduľa a citrus.

Nielen pre mužov

Pánska kolínska voda sa používa na tvár a môže slúžiť ako náhrada vody po holení. Existujú však aj kolínske vody pre ženy, ktoré príjemne prevoňajú celé telo, prípadne unisex kolínske vody pre obe pohlavia. Na leto sú pre pánov a dámy najlepšie kolínske vody kvetinové a citrusové, na zimu ťažšie orientálne a korenené. Aby ste účinok kolínskej podporili, po niekoľkých hodinách ju na pokožku naneste znovu. Luxusné kolínske vody však vydržia voňať celý deň.

Kolínske vody svetových značiek

Vyberajte značkové kolínske vody zo širokého sortimentu nášho e-shopu. Vedieme svetovo preslávené značky Hermes, Acqua Di Parma, Chanel, Christian Dior, Clinique, Bottega Veneta, Guerlain či Bvlgari. Kolínske vody patria medzi obľúbené vianočné, narodeninové či valentínske darčeky. Svojich blízkych nimi určite potešíte.

Doprava:
Platba:
Certifikácia:
Made with by PragueBest