Nastavenie filtrov
Pohlavie
Kategória
Značka
Cena
-
Typ produktu
Objem
-

Rúško a respirátor

Spresniť parametre
Zmeniť kategóriu
Zoradiť podľa:
Zoradiť:
Zoradiť:

O sortimente Rúško a respirátor

Zaistite si rúška a respirátory pre zníženie rizika infekcie pohodlne online. Myslite na celú rodinu a vybavte sa do zásoby. Vedieme opakovane použiteľné detské rúška s atraktívnymi motívmi, tiež v darčekových kazetách s dezinfekčnými gélmi. Obľúbené sú jednorazové rúška v ekonomických baleniach za výhodné ceny, napríklad v počte 50 alebo 10 kusov. V baleniach po viacerých kusoch sú dostupné aj respirátory triedy FFP2, zložené z niekoľkých vrstiev a pritom ľahké, priedušné.

Správne použitie rúšok a respirátorov

Rúškom či respirátorom si zakryte ústa a nos. Ak má kovovú časť, vytvarujte ju podľa nosa. Ubezpečte sa, že medzi vašou tvárou a náustkom nie sú žiadne medzery. Pomôcky nasadzujte a skladajte za pútka, nedotýkajte sa prednej časti. Po manipulácii s rúškom či respirátorom si očistite ruky alkoholovou dezinfekciou alebo mydlom a vodou.

Dôležité je tiež vetranie a udržiavanie odstupu

Účinnosť rúšok a respirátorov bola a je podrobovaná radu testov. Napríklad štúdia Nemeckého strediska pre letectvo a vesmír ukázala, že predchádzať šíreniu koronavírusy pomáhajú i obyčajné textilné rúška, hoci nie sú tak spoľahlivé ako certifikované jednorazové rúška či respirátory. Štúdia tiež uvádza, že aj napriek noseniu rúšok je dôležité v miestnostiach pravidelne vetrať, aby sa zabránilo zvyšovaniu koncentrácie aerosólov vo vzduchu. Ľuďom odporúča od seba udržiavať odstup aj pri nasadených rúškach či respirátoroch.

Doprava:
Platba:
Certifikácia:
Made with by PragueBest