Parfumy s vôňou tonka fazulí

Predstavte si mix sladkých tónov pražených mandlí, čerešní, vanilkového pudingu a slnkom vysušenej trávy. Takto voňajú fazule tonka. Okúzľujúce a návykové parfumy s vôňou fazulí tonka vás prekvapia bohatou škálou exotických, gurmánských i korenených podtónov. Niektoré kultúry stále veria, že tieto fazule priťahujú peniaze, pre iných ide zase vďaka afrodiziakálnym účinkom o “fazuľky lásky”. Vyskúšate to?

Chcem vedieť viac o parfumoch s vôňou tonka fazulí.


Spresniť parametre
Zmeniť kategóriu
Zoradiť podľa:
Zoradiť:
Zoradiť:

O sortimente Parfumy s vôňou tonka fazulí

Tiež si hovoríte, akou vôňou by vás mohli prekvapiť fazule? Ak budeme hovoriť o fazuliach tonka, pripravte sa na okúzľujúcu a ľahko návykovú vôňu, ktorá v sebe nesie sladké tóny pražených mandlí, čerešní, vanilkového pudingu i slnkom vysušenej trávy. Prekrásna vôňa i vycibrená chuť fazule tonka sa celkom právom pasovali do role jednej z najvyhľadávanejších ingrediencíi od tradičného parfumérstva až po modernú gastronómiu. Predstavujeme parfumy s vôňou tonka fazulí.

Fazule s kúzelnou mocou

Všetky kúzla má na svedomí juhoamerický strom s názvom silovoň obyčajný. Domorodci si ho po storočia vážia nielen pre kvalitné tvrdé drevo, ale i bohatú exotickú vôňu a sladkú chuť jeho semien. A práve tá sa preslávila ako fazuľa tonka. V domovskej Venezuele mu pripisujú magickú moc a jeho fazuľky sa v dávnejších dobách používali ako platidlo. Tamojší liečitelia ich ordinovali na kašeľ, črevné potiaže aj astmu, verili, že posilňujú imunitu a liečili s nimi i rôzne psychické problémy. V niektorých kultúrach sa semienka osvedčili tiež ako afrodiziakum, odtiaľ pochádza prezývka „fazuľa lásky“. Ľudia stále ešte veria, že fazule tonka priťahujú peniaze a podporujú odvahu.

Prášok z drvených semien sa v látkových sáčkoch vkladal do šatníkových skríň, aby navoňal oblečenie, vôňa fazuliek tonka sa tiež s obľubou pridáva do tabaku a cigariet. Z juhoamerickej kuchyne sa pomerne rýchlo rozšírili aj medzi európskych kuchárov, v Nemecku sa z nich pečie vianočné pečivo, Francúzi si na nich rádi pomaškrtia v pečive, pudingoch a zmrzlinách. Parfumy s vôňou tonka fazulí sa objavili až začiatkom 20. storočia, ako jeden z prvých s nimi prišiel Guerlain. A popularita týchto vôní od tej doby len stúpa.

Ako voňajú parfumy s vôňou tonka fazulí?

Keď si privoniate k fazuliam tonka, azda najviac zo všetkého vám budú pripomínať vanilku. Vôňa fazulí tonka je však o niečo komplexnejšia, exotickejšia a bohatšia na rozmanitosť podtónov. Popri vanilke z fazuliek môžete cítiť gurmánske tóny, ako sú mandle, karamel, pistácie či pralinky. Spolu s nimi sa objavuje škorica a klinček, sladké čerešne a samozrejme seno.

Fazule tonka v parfumoch najčastejšie nájdete v srdci či základe. Môžu prehlbovať a zvýrazňovať vanilkový tón, zjemňovať výraznú ambru, narazíte na ne i v gurmánskych, fougerových, drevitých, a dokonca aj v sviežich a kvetinových parfumoch. Funguje takmer so všetkými vonnými ingredienciami. Vyberte si svoj okúzľujúci parfum s vôňou tonka fazulí!

Doprava:
Platba:
Certifikácia:
Made with by PragueBest