Pačuli parfumy

Drevito nasladlá vôňa oleja pačuli vás okúzli hneď po prvom privoňaní. Možno budete očakávať, že pochádza z dreva niektorého aromatického stromu. Tento mocný olej sa však vyrába z listov zelenej byliny. Pačuli parfumy si vás získajú svojou podmanivou a opojnou vôňou, ktorá perfektne podčiarkne ostatné vonné zložky.

Chcem vedieť viac o pačuli parfumoch.


Spresniť parametre
Zmeniť kategóriu
Zoradiť podľa:
Zoradiť:
Zoradiť:

O sortimente Pačuli parfumy

Keď si privoniate k oleju z pačuli, zacítite silnú zemitú vôňu, veľmi podobnú niektorým drevinám. Možno vás tiež prekvapí, že táto vonná zložka pochádza z krehko vyzerajúcich listov tropickej byliny. Ide azda o najintenzívnejšiu rastlinnú esenciu, a preto sa s ňou musí zachádzať opatrne. Keď však parfuméri dokážu túto vôňu vhodne skombinovať, pačuli parfumy sa môžu stať uznávanými majstrovskými dielami.

Obdivované i zatracované pačuli

Pačuli je v dnešnom svete jednou z tých ingrediencií, ktoré buď milujete, alebo nenávidíte. Svoju zlatú éru zažilo už v 60. rokoch minulého storočia, kedy ho hojne používali kvetinové deti. Hippies si vôňu indickej byliny zamilovali, nanešťastie pre samotné pačuli však obvykle volili nekvalitné syntetické parfumy, čo vonnej zložke vynieslo celkom zlú reputáciu. A práve preto ju mnohí zatracujú dodnes.

Ak ale odhliadneme od tohto obdobia, zistíme, že pačuli olej má aj množstvo benefitov. V parfumérstve, kozmetike a dokonce i alternatívnej medicíne sa vôňa pačuli využíva už po stáročia. Dôvodom sú blahodárne účinky pri zmierňovaní niektorých psychických problémov a rovnako dobre pôsobí aj ako afrodiziakum. Intenzívna vôňa skvele funguje tiež ako spoľahlivý repelent. Výnimočných vlastností tejto byliny si bol určite dobre vedomý aj preslávený egyptský faraón Tutanchamon, v ktorého hrobke archeológovia objavili okolo 40 litrov oleja pačuli. A kto olej priviezol do Európy? Sám slávny Napoleon, ktorý mal na vycibrené vône slabosť.

Ako voňajú pačuli parfumy?

Vôňa pačuli, získaná z listov pačuli, dokáže byť veľmi rozmanitá. Hovorí sa, že olej z listov pačuli dozrieva ako víno. Čím je starší, tým je lepší. Čerstvý olej vonia veľmi aromaticky, ostro, zeleno, kým vôňa zrelšieho oleja rozvíja svoju hĺbku a bohatosť. Drevito nasladlá vôňa je pre niekoho zvláštna, pre iného podmanivá, až opojná.

Dokáže krásne podčiarknúť ostatné ingrediencie z vonnej pyramídy. Pačuli patrí k základným stavebným kameňom rodiny chypré vôní, perfektne ladí aj s orientálnými, fougerovými a púdrovými parfumami. Parfuméri ho často kombinujú s vetiverom, santalovým a cédrovým drevom, levanduľou, ružou, bergamotom a ďalšími zložkami. Vyberajte z tých najlepších pačuli parfumov!

Doprava:
Platba:
Certifikácia:
Made with by PragueBest