Neroli parfumy

Optimistická, osviežujúca, hravá. Vôňa oleja neroli, ktorý sa získava z kvetov pomarančovníka nadchne všetkých milovníkov ľahkých a sviežich parfumov. Ponorte sa do kvetinovo-ovocnej a zároveň ľahko nahorklej vône. Vyvolá vám úsmev na tvári, priláka pozitívne myšlienky a podporí aj kreativitu umelcov.

Chcem vedieť viac o neroli parfumoch.


Spresniť parametre
Zmeniť kategóriu
Zoradiť podľa:
Zoradiť:
Zoradiť:

O sortimente Neroli parfumy

Ak hľadáte vôňu, ktorá okamžite rozžiari váš deň a nabije vás optimizmom, potom by ste mali vsadiť na neroli parfumy. Okúzľujúca vôňa oleja neroli vyvoláva pocit, ako keď sa na konci horúceho letného dňa ponoríte do osviežujúcej vody priezračne čistého jazera. Neroli, jeden z najobľúbenejších esenciálnych olejov, vás v parfumoch nadchne svojou ľahkosťou, sviežosťou i hravosťou. Vychutnajte si jedinečnú vôňu neroli parfumov.

Obľúbený olej neroli

Neroli je olej z kvetov pomarančovníka horkého. Stálezelený strom najskôr pochádza z juhovýchodnej Ázie, odkiaľ ho do Európy priviezli arabskí kupci. V 17. storočí si tento olej zamilovala Anna Mária Orsini, talianska princezná z Neroli. Pár kvapiek si pridávala do každého kúpeľa, olejom si tiež navoňala rukavice a ďalšie oblečenie. Legenda tvrdí, že na jej počesť sa oleju začalo hovoriť neroli.

Olej neroli sa veľmi rýchlo zabýval nielen v parfumérstve, ale tiež v kozmetike a arómaterapii. Už v starovekom Egypte sprevádzal posvätné rituály, dodnes sa mu prisudzuje blahodárny účinok na telo aj myseľ. Pôsobí proti depresiám, povzbudzuje pozitívne myšlienky a stimuluje umeleckú kreativitu. Kvety pomarančovníka často vídavame v svadobných kyticiach i vo vlasoch neviest. Ich vôňa má totiž upokojiť rozjatrené nervy, a navyše kvety symbolizují čistotu, cudnosť a večnú lásku. Existujú domienky, že olej neroli patrí k tajným prísadám Coca Coly.

Ako voňajú neroli parfumy?

Predstavte si vôňu kvetinovo-citrusovú, sviežu a zelenú, zľahka nahorklú a zároveň jemne medovú. Tak vonia olej neroli. V porovnaní s vôňou kvetu pomarančovníka, čo je ďalšia obľúbená zložka získaná z rovnakej rastliny, ale inou metódou, je neroli ľahší a sviežejší. Reprezentuje čistotu, vzdušnosť, ponúka i vodné podtóny.

Rovnako ako väčšina ľahkých citrusových vôní aj neroli pomerne skoro vyprchá, preto ho parfuméri radi kombinujú s ingredienciami, ktoré ponúkajú dlhšiu výdrž. S akými vonnými zložkami neroli funguje? Pristane mu to s iskrivými citrusmi, najrôznejšími kvetinami, cédrovým drevom, vanilkou, benzoínom, pižmom i kadidlom. V parfumoch sa neroli často objavuje v hlave či srdci vonnej pyramídy, a to ako v dámskych, tak v pánskych vôňach. Neroli parfumy vám kedykoľvek dokážu zlepšiť deň.

Doprava:
Platba:
Certifikácia:
Made with by PragueBest