Chanel No.5 Eau Premiere Parfumované vody pre ženy

45x
Predpokladané doručenie
vo štvrtok - 27.02.
Predpokladané vyzdvihnutie
od štvrtka - 27.02.
Strážte si Niektoré varianty nemáme skladom. Strážte si ich a my vám dáme vedieť hneď, akonáhle budú opäť skladom.

Popis produktu

Zelená kvetinová vôňa No.5 Eau Premiere je žiarivá a ženská. Táto moderná vôňa No.5 Eau Premiere je o niečo ľahšia ako jej slávna predchodkyňa. Vrchné tóny parfumu No.5 Eau Premiere prinášajú pocit sviežosti, rovnako ako rosa osvieži každé ráno celú zem. Kvetinový buket je ukrytý v srdci vône a zvodnosť dodáva santalové drevo a sladká vanilka.

Hodnotenie 4.2
  • 93 %zákazníkov odporúča
  • 45hodnotenie užívaťeľov

Recenzie 45x


Adéla Bartlová

O No.5 Eau Premiére už toho bolo napísané veľa. Taká svätokrádež, obliekať klasiku všetkých klasík do moderného hávu! Niektorí milovníci parfumov boli naozaj zdesený a neváhali to dať najavo na svojich blogoch aj na diskusných fórach. Úplne ich chápem - firma Chanel si k uvedeniu Eau Premiére vybrala dobu, kedy výrobcovia chrlia jednu odnož za druhou, počet nových vôní uvádzaných ročne na trh je vyšší než kedykoľvek predtým.


Ale viete, že No.5 už má jednu podobnú akciu za sebou? Pôvodne totiž existoval iba v koncentráciách čistý parfum a toaletná voda (a preto je vraj čistý parfum podobnejší eau de toilette a nie eau de parfum). V roku 1985 vznikla aj parfumová voda, ktorá sa od toaletnej nie síce výrazne, ale napriek tomu významne líšia. Vytvoril ju parfumér Jacques Polge, a kto myslíte, že teraz robil Eau Premiére? No iste ... vôňa bola od začiatku v dobrých a skúsených rúk.


Porovnanie s No.5 sa samozrejme nedá vyhnúť, ale poviem to stručne: Eau Premiére začína ako No.5 a nekončí ako No.5. Privítali ma staré známe aldehydy, pod ktorými číhali kvetiny - predovšetkým ruže a jazmín. Aldehydy však len odovzdajú štafetový kolík a miznú, aby urobili miesto kvetinovému srdci, v ktorom najviac asi vyniká ruže (v pôvodnom No. 5 je to skôr jazmín). V základe pribudlo vanilky, takže Eau Premiére je po rozvoňaní znateľne vanilková, a ako postupne na kožu starne, vanilka sa ešte zvýrazňuje. Vôňa má celkovo jemný, púdrový, obláčikový charakter.


Eau Premiére je prijateľnejší pre súčasný nos a v tomto zmysle sa dá skutočne hovoriť o modernizácii, aj keď ja by som sa tomu pojmu snáď radšej vyhla. Heslo Eau Premiére znie "as if it were the first time" - ako by to bolo prvýkrát. Nemá to byť vôna pre slečny, ktorým No.5 páchne, ale "čo by, keby" pre nás pre všetkých. Eau Premiére by sa dala využiť toľkými spôsobmi: ako "prestupná stanica" ku klasike pre niekoho, kto sa na ňu zatiaľ necíti (vďaka aldehydovej hlave eau Premiére si na túto dnes moc nepoužívanú zložku nenásilne zvyknete). Alebo sa vám No.5 naopak páči a chcete k nej variantu, ktorá poslúži, keď práve nebudete mať náladu na klasiku? A čo napríklad matka s dcérou, jedna navoňaná No.5, druhá Eau Premiére, prípadne obrátene, aby okoloidúcim vŕtalo v hlave, či sa im neprehodil nosovej dierky? Alebo môžete mať ostrejší eau de toilette ku kostýmu do práce, bohatý eau de parfum na večer a Eau Premiére na romantické chvíľky.

Môj záver: je dobre, že Eau Premiére vznikla, a dúfam, že sa v budúcnosti pri vhodných príležitostiach objavia ešte ďalšie odnože. Klasika nepatrí do zamknutej vitrínky v múzeu, pokojne ju dajme parfumérom na hranie, nech nám predstavia svoj pohľad na vec.
 

„Ada pre Elnino.sk“

 
 
Celkové hodnotenie
jana c.

Táto vôňa ma dostala,je dokonalá-mám aj klasický chanel no.5,ale tento je oveľa lepší.

nanthei

po dlouhé době očichávání No. 5 a Eau Premiere v parfumerkách jsem se vzhledem k létu rozhodla pro lehčí verzi, i když miluju obě. přestože je to velmi květinová a elegantní vůně, tak i přes vanilku a dřevo není sladká a těžká, spíš taková luxusní, tajemná. Divím se vašim problémům s výdrží, na sobě ji po jednom stříknutí ráno sama cítím ještě navečer. miluju ji na běžné nošení, pro zvláštní příležitosti bych dala přednost No. 5 nebo dalším klasickým Chanelům. A to je mi 30, mám tetování, jsem zaměřená spíše na punk a rockabilly a vůbec by na první pohled nikdo netipl, že preferuju takové vůně :)

marre

Úžasná, úžasná, úžasná! :-) Na mě i skvělá výdrž, takže nemám, co bych vytkla...možná jen tu cenu... :-) Za mě plný počet hvězdiček, zbožnuju ji!

vera

Vune to je krasna,luxusni....citrus,pudr.....nadhera......ale opravdu ta vydrz je velice chaba.na to,ze je to Chanel.....tak ta vydrz je spatna,Jinak luxusni zajimava vune!!!!

verka

Vune luxusni.....bohuzel vydrz nulova!!!!


Pridajte recenziu a pomôžete ostatným pri výbere.
Doprava:
Platba:
Certifikácia: