Nastavenie filtrov

Fréziové parfumy

Ani parfumérskemu priemyslu sa nevyhnú konšpiračné teórie. A v jednej z nich hrajú hlavnú rolu práve frézie. Ich vôňa je taká krásna, taká všadeprítomná, a preto sa niektorí domnievajú, že sa vyskytuje takmer vo všetkých obľúbených moderných parfumoch. Svieža, kvetinová, zelená i vzdušná. Nájdete ju aj vo svojom parfume?

Chcem vedieť viac o fréziových parfumoch.


Spresniť parametre
Zmeniť kategóriu
Zoradiť podľa:
Zoradiť:
Zoradiť:

O sortimente Fréziové parfumy

Podľa jednej parfumérskej konšpiračnej teórie nájdete závan frézie takmer vo všetkých populárnych parfumoch. A možno, že skutočne ide o tú záhadnú tajnú ingredienciu, ktorou majstri parfuméri obohacujú svoje diela. Vôňa frézií je totiž perfektne harmonická a ladí takmer so všetkými vonnými ingredienciami, čo si dokážete predstaviť. Pôvabné kvietky frézií často nájdete vo svadobných kyticiach, najskôr preto, že tieto kvetiny majú symbolizovať nevinnosť, nádej a vieru. Ak od svojej vône očakávate, že bude vzbudzovať podobné pocity, potom jednoznačne vsaďte na fréziové parfumy.

Frézia ako symbol

Frézie k nám do Európy doputovali z Afriky. Niekedy v priebehu 18. storočia okúzlili ich kvety kráľovské dvory vo Francúzsku a Taliansku, kde bohato zdobili záhrady miestnych palácov. Viktoriánska éra, známa pre svoju posadnutosť kvetinovou symbolikou, videla vo fréziách symbol pevného priateľstva. Preto vtedajšie diavčatá a ženy často spozorneli, keď dostali tieto kvetiny od svojich milých. Napovedali im, že sa dotyčný možno chce len kamarátiť. Ťažko povedať, či o tom mládenci uvažovali rovnako, najskôr len chceli svoje milované potešiť krásnymi kvetmi.

V parfumoch sa frézie začali objavovať až celkom neskoro, koncom 20. storočia. Fréziové parfumy zožali obrovský úspech, ale ako to už býva, ich sláva postupne upadala. O pár rokov neskôr pôsobili frézie v parfumoch ako prežitok. Potom ale prišli parfuméri s inovovanou verziou tejto vône, ktorú dnes nájdete v množstve moderných parfumov.

Ako voňajú fréziové parfumy?

Objíme vaše zmysly a vyvolá predstavu čerstvo natrhanej kytice, pocity šťastia a atmosféru prvých jarných dní. Taká je vôňa frézie. Krásna a práve tak i nepolapiteľná. Parfumérom sa ich vôňu doteraz nepodarilo zachytiť prírodnou cestou, preto v parfumoch používajú syntetickú verziu. Osviežujúca, kvetinová, zelená, vzdušná. Môžete v nej cítiť drevité, korenisté a púdrové podtóny, inokedy zase náznaky citrusových plodov a lesného ovocia. Kryštalicky čistá, elegantná a ženská vôňa sa pohráva s vašou predstavivosťou.

Frézia sa často kombinuje s konvalinkami, pivonkami, magnóliami, vo vonnej kompozícii ju neraz zacítite po boku najrôznejšieho ovocia, pižma a zemitých tónov. Alebo sa tam objaví popri ďalších vonných ingredienciách. Frézia je totiž úžasne univerzálna a pristane jej to takmer s každou zložkou. Málokedy je hlavnou hviezdou, ale keď sa tak stane, výsledok býva ohromujúci. Vyberte si z obľúbených fréziových parfumov.

Doprava:
Platba:
Certifikácia:
Made with by PragueBest