Vetiver parfumy

Podmanivé i elegantné, luxusné a sofistikované. Vetiver parfumy vynikajú nezameniteľnou drevito-dymovou vôňou s orientálnymi a zemitými podtónmi. Nechajte sa okúzliť legendárnym upokojujúcim účinkom vetiverového oleja, ktorého vôňa sa nedá umelo napodobniť.

Chcem vedieť viac o vetiver parfumoch.


Spresniť parametre
Zmeniť kategóriu
Zoradiť podľa:
Zoradiť:
Zoradiť:

O sortimente Vetiver parfumy

Možno si myslíte, že vám vonná zložka vetiver nič nehovorí, ale opak je najskôr pravdou. Je to totiž jedna z tých ingrediencií, ktoré ste pravdepodobne cítili už milionkrát, len ste si ho nikdy nedokázali priradiť. Vetiver parfumy sú dnes pre svoju nezameniteľnú vôňu extrémne populárne. Obľúbená zložka v minulosti obohacovala najmä pánske vône, dnes už preniká i do tých dámskych. A vzhľadom na to, že je vetiverový olej celkom drahý, nájdete ho skôr v tých luxusnejších, často aj v niche parfumoch.

Vetiver, korene so superschopnosťami

Vetiver je celkom nenápadná zelená tráva, ktorej bohatstvo sa ukrýva pod zemou. Intenzívna vôňa vetiveru totiž pochádza z koreňov tejto tropickej rastliny. A vzhľadom na to, že neexistuje spôsob, ako vôňu napodobniť umelo, vetiverový olej patrí k tým drahším parfumovým zložkám.

V arómaterapii a parfumérstve sa vetiver používa už od dôb antiky. Olej pokoja, ako v starovekej Indii prezývali vetiverový olej, totiž dokáže povzbudiť vyčerpanú myseľ, zmierniť napätie a úzkosť či zlepšiť spánok. Západné krajiny ho objavili až pomerne neskoro, v Európe sa olej z vetiveru predstavil v 19. storočí a prvé slávne vetiver parfumy vznikli o storočie neskôr.

Ako voňajú vetiver parfumy?

Vetiverové parfumy sú podmanivé a elegantné zároveň. Silná drevito-dymová vôňa so zemitými a orientálnymi podtónmi pridáva vonnej kompozícii hĺbku a predlžuje jej výdrž. Sama o sobe je vôňa veľmi mužná, keď ju však parfuméri vhodne skombinujú, perfektne vynikne aj v dámskych parfumoch, ktorým dodáva sofistikovaný nádych.

Parfumy s vetiverom sa hodia na denné i večerné nosenie, záleží na konkrétnej pyramíde vône. Obľúbené sú kombinácie so sviežimi citrusmi, v chypre parfumoch vetiver skvele funguje s dubovým machom a pačuli. V zložení ho často nájdete po boku vanilky, santalového dreva, korenia, kože a niektorých kvetinových tónov, ako sú napríklad ruže a tuberózy. Vyberte si svojho favorita z ponuky vetiver parfumov!

Doprava:
Platba:
Certifikácia:
Made with by PragueBest