Vanilkové parfumy

Jemná, príjemná, sladká, upokojujúca, ale aj zmyselná a zvodná. Takéto slová obvykle nájdete v spojení s vôňou vanilky. Vanilkové parfumy dokážu vyvolať nostalgickú náladu, dokážu ale privodiť i pocity šťastia a majú nepopierateľné afrodiziakálne účinky. Vanilka je v parfumérstve obľúbená práve tak ako v gastronómii.

Chcem vedieť viac o vanilkových parfumoch.


Spresniť parametre
Zmeniť kategóriu
Zoradiť podľa:
Zoradiť:
Zoradiť:

O sortimente Vanilkové parfumy

Vanilku poznáme všetci, pretože hádam každý s ňou príde do kontaktu hneď v detskom veku. Komu by sa nevybavila vianočná vôňa vanilkových rožtekov, kto by nepoznal chuť sladkej vanilkovej zmrzliny? Rovnako ľahko, ako si našla cestu do kuchýň po celom svete, zamierila vanilka neomylne aj do sveta parfumérstva. A stala sa tou najjasnejšou hviezdou. Poďme si posvietiť na vanilkové parfumy.

Všetci chcú vanilku

Vanilkový struk je plodom istého druhu orchidey, ktorá pochádza z Mexika. Miestni domorodci ju dobre poznajú dlhé storočia. Traduje sa, že Mayovia a Aztékovia si vanilkou dochucovali obľúbené kakaové nápoje. Do Európy sa vanilka dostala až omnoho neskôr, bolo to niekedy počas 17. storočia. Spôsobila rozruch na francúzskom kráľovskom dvore, každý ju zrazu musel mať, každý chcel poznat jej chuť a nasladlú vôňu.

Dávni ránhojiči vanilkou liečili najrôznejšie choroby a potiaže, vrátane tých psychických. Osvedčila sa v boji s únavou, hystériou i depresiami, dokáže podporovať chuť do jedla a v neposlednom rade prináša vanilka silné afrodiziakálne účinky. To si čoskoro všimli aj mnohí parfuméri. Od tradičných výrobcov orientálnych parfumov až po novodobé giganty v čele s Guerlainom či Thierry Muglerom. Vanilka dnes patrí k najobľúbenejším, najľahšie rozpoznateľným a zároveň tiež najdrahším vonným ingredienciám.

Ako voňajú vanilkové parfumy?

Vzhľadom k astronomickým cenám prírodných výťažkov z vanilky dnešní parfuméri obvykle volia niektorú zo syntetických náhrad tejto zložky. Najpoužívanejší je vanilín, ktorého príjemne sladkú a bohato hrejivú vôňu si pravdepodobne spájate s pravou vanilkou. Skutočnú vanilku by ste dnes našli len v tých najluxusnejších vôňach a jej aróma je o niečo temnejšia a zemitejšia. Aké charakteristiky má väčšina vanilkových parfumov? Sú veľmi jemné, príjemné, upokojujúce, zmyselné a zvodné.

Parfuméri milujú rozmanitosť vanilky, ktorá sa hodí k najrôznejším ingredienciám z dámskych i pánskych vôní. Najčastejšie ju kombinujú s gurmánskymi tónmi, ako sú sladkosti či sladovka. Dokonalú harmóniu tvorí s kvetinami i ovocím, rozmaznávajúci pocit si vanilka získa zmiešaním s hrejivo drevitými akordmi. Nechajte sa tiež unášať sladkou arómou vanilkových parfumov.

Doprava:
Platba:
Certifikácia:
Made with by PragueBest