🎁 Darček k nákupu Neutrogena  >

Pižmové parfumy

Tiež si pod pojmom pižmový parfum predstavujete niečo neuveriteľne intenzívne a ťažké? Radi vás vyvedieme z omylu. Moderné pižmové vône sú veľmi jemné so sladkým, krémovým či púdrovým nádychom a bohatou škálou najrôznejších podtónov. Túto príjemnú vôňu najskôr budete cítiť ešte dlho po tom, čo ostatné vonné zložky dávno vyprchali.

Chcem vedieť viac o pižmových parfumoch.


Spresniť parametre
Zmeniť kategóriu
Zoradiť podľa:
Zoradiť:
Zoradiť:

O sortimente Pižmové parfumy

Poznáte vôňu pižma? Ľudia si väčšinou pižmové parfumy spájajú s veľmi ťažkými, silnými a temnými tónmi, vzhľadom k živočíšnemu pôvodu možno predpokladajú, že pižmo bude voňať podobne ako napríklad kožené vône. Ale je to úplne inak. Pižmo totiž nevonia tak, ako si väčšina ľudí myslí, že vonia.

Pre niekoho ide o vôňu čistoty, pre niekoho o vôňu pokožky bábätiek. Pižmová vôňa je prekrásne jemná, ale vydrží neuveriteľne dlho. Kedysi sa dokonca hovorilo, že keď na vreckovku nanesiete pár kvapiek pižmového oleja, jeho vôňu zacítite ešte o 40 rokov. A presne preto, možno aj pre nepopierateľné afrodiziakálne vlastnosti, si pižmo tak obľúbili parfuméri zo všetkých kútov sveta.

Čo je pravé pižmo?

Pravé pižmo je sekrét vo vnútri vaku na bruchu drobného prežúvavca kamara pižmového. Aby ste látku získali, musíte ale úbohé zviera zabiť. Obľuba pižma teda postupom rokov zákonite viedla k razantnému úbytku populacie kamarov, tento druh sa zaradil k ohrozeným, a v roku 1979 bola výroba živočíšneho pižma úplne zakázaná. V dnešných pižmových parfumoch tak nájdete buď syntetické látky, alebo rastlinné zložky, ktoré sa vôni pižma podobajú.

Kto vlastne objavil afrodiziakálny účinok pižma? Najskôr to boli domorodí Tibeťania. Tí si všimli, že samci kamara v období ruje produkujú nie príliš lákavo voňajúcu látku, na ktorú vábia samičky. A napadlo im, že by túto zvláštnu arómu mohli využiť vo svoj prospech. Od tej doby sa pižmo uznáva ako veľmi mocné afrodiziakum. Od staroveku tiež figuruje v parfumoch ako obľúbený fixátor, arabskí a tibetskí liečitelia s ním stimulovali mužské zdravie. Svoje pevné miesto má pižmo tiež v ajurvédskej a čínskej medicíne aj v rôznych náboženských rituáloch.

Ako voňajú pižmové parfumy?

Pižmové parfumy sa obvykle pýšia veľmi jemnou, ale extrémne silnou vôňou. Môže býť sladká, krémová a púdrová, ale dokáže prechádzať až do bohatej škály rozmanitých vôní s korenenými, koženými či drevitými podtónmi.

Pižmové tóny, ktoré vás prekvapia svojou kontrastnou povahou, najčastejšie nájdete v základe vonnej pyramídy. Ide o tú príjemnú jemnú vôňu, ktorú cítite ešte veľmi dlho po tom, ako ostatné vonné zložky dávno vyprchali.

Doprava:
Platba:
Certifikácia:
Made with by PragueBest