Nastavenie filtrov
Pohlavie Značka Kategória
Typ produktu
Cena
-

Parfumy s vôňou ruže

Ruža, kráľovná všetkých kvetín, má v parfumérstve nezastupiteľné miesto. Jej vôňa je elegantná a romantická, môže vás však prekvapiť pozoruhodným množstvom podtónov. Niektoré parfumy s vôňou ruže sú jemné a delikátne, iné voňajú sviežo a čisto, niektoré až sladko, ovocne či ambrovo. Z rozmanitých podôb a vôní ruže si vyberie každý.

Chcem vedieť viac o parfumoch s vôňou ruže.


Spresniť parametre
Zmeniť kategóriu
Zoradiť podľa:
Zoradiť:
Zoradiť:

O sortimente Parfumy s vôňou ruže

Keby mala kvetinová ríša svoju vlastnú panovníčku, ktorá z kvetín by to asi bola? Najskôr sa zhodneme, že kráľovnou všetkých kvetín by sa s veľkou prevahou stala ruža. Najznámejšia kvetina, najromantickejší symbol, najobľúbenejšia vonná ingrediencia chýrnych parfumérov, ruža je kvetom, který sa pýši nekonečným zástupom superlatívov. Jej zvodnú vôňu nájdete údajne až v troch štvrtinách moderných dámskych parfumov, z tých pánskych je to každý desiaty. Prečo je vlastne ruža taká fascinujúca?

Ruža ako inšpirácia umelcov

Ľudia poznajú opojné ruže po tisícročia, cez 3000 rokov ich s obľubou používajú v kozmetike i parfumérstve. Ružový esenciálny olej patrí k najobľúbenejším olejom, jeho vôňa v arómaterapii upokojuje telo aj myseľ, veľmi sa osvedčil i v kozmetike pre zrelú pleť. Červené a ružové okvetné lístky sú takmer nepostrádateľnou dekoráciou novomanželských apartmánov, ruže sa po stáročia pridávajú do nápojov lásky a americkí Indiáni ich používali ako liek na najrôznejšie potiaže, ako je trebárs nachladnutie a chrípka.

Pôvabné ruže sa stali inspirácou pre nespočetne veľa umelcov, či už ide o spisovateľov, maliarov alebo hudobníkov. Objavili sa aj na stenách starovekých chrámov na Kréte, v hrobkách egyptských faraónov i v diele čínskeho filozofa Konfucia. Kleopatra vraj vďaka ružiam zviedla Marca Antonia. A podobných milostných príbehov by ste našli tisíce.

Ako voňajú parfumy s vôňou ruže?

Čo sa vám vybaví, keď sa povie ružová vôňa? Pomyslíte si, že je elegantná, ženská, púdrová či romantická? Tieto asociácie sprevádzajú ruže dlhé roky. Ich vôňa je však omnoho rozmanitejšia. Rovnako ako existuje mnoho druhov ruží, ponúka táto kvetina i veľmi rôznorodú vôňu. Samozrejme je kvetinová, jemná a delikátna, niektoré odrody ale prinášajú aj sviežu čistú vôňu s citrusovými podtónmi, iné vás prekvapia nádychom drevín a korenia, ďalšie ponúkajú napríklad tiež ovocné, ambrové či sladké fazety.

Komplexná vôňa ruže môže byť sama o sebe parfumom. Bez toho, aby ste museli čokoľvek pridať. Perfektne ale vynikne aj v spoločnosti ďalších kvetov, rôznych drevín a iskrivých citrusov. Ružu najčastejšie nájdete v srdci vône, a hoci sa tradične viaže skôr k ženským vôňam, môže sa stať i hrdou ingredienciou v pánskych parfumoch. Zoznámte sa s najkrajšími parfumami s vôňou ruže.

Doprava:
Platba:
Certifikácia:
Made with by PragueBest