Parfumy s vôňou magnólie

Niektorí vôňu magnólií prirovnávajú k vôni pravého šampanského, iným zase vonia ako bohatá kytica čerstvo natrhaných kvetov. Kvetinová vôňa magnólií je krémovo sladká a zároveň sviežo citrusová. Navodzuje pocity pokoja a mieru, dokáže okamžite zlepšiť náladu. A práve preto sú parfumy s vôňou magnólií v posledných rokoch také populárne.

Chcem vedieť viac o parfumoch s vôňou magnólie.


Spresniť parametre
Zmeniť kategóriu
Zoradiť podľa:
Zoradiť:
Zoradiť:

O sortimente Parfumy s vôňou magnólie

Zavrite oči a predstavte si ten ohromujúci pohľad na alej rozkvitnutých magnólií. Ružovo kvitnúce stromy sú na jar spoľahlivou predzvesťou teplých letných dní a svojimi bohatými kvetmi zdobia čím ďalej tým viac miest po celom svete.  Ale magnólie nielen krásne vyzerajú, tieto prekrásne kvety sa môžu pochváliť tiež okúzľujúcou vôňou, ktorá vám okamžite zdvihne náladu. Presne pre nezameniteľnú arómu sú v posledných rokoch také populárne parfumy s vôňou magnólie.

Bohatá (pre)história krásnych magnólií

Možno ste už počuli, že magnólie patria k najstarobylejším rastlinám vôbec. Niektoré skameneliny naznačujú, že kvitli už pred 20 miliónmi rokov, iné odhady idú ešte ďalej a uvádzajú, že kvitnúce magnólie už mohli obdivovať aj niekteré dinosaury. Poďme sa ale presunúť do menej vzdialených dôb. Veľkolepé stromy, pochádzajúce z Ázie a Ameriky, sú veľmi dôležitou súčasťou čínskej a japonskej kultúry, v ktorej mimo iného reprezentujú čistotu, mier, nehu a urodzenosť.

Vďaka sviežej, ale zároveň relaxačnej vôni, sú magnólie obľúbené tiež v arómaterapii. Dokážu totiž navodiť pocit pokoja, ich vônu preto môžete často cítiť v čínskych a ďalších wellness centrách po celom svete. Esenciálny olej z magnólie obsahuje vysoký podial linaloolu, upokojujúcej látky, hojne používanej proti úzkosti, stresu i nespavosti, ale aj dýchacím potiažam, svalovému napätiu či podráždeniu pokožky. A to najlepšie na koniec, vôňu magnolií po storočia milujú i chýrni parfuméri.

Ako voňajú parfumy s vôňou magnólie?

Kvetinová vôňa magnólie vás ohromí, hneď ako ju prvýkrát zacítite. Je krémovo sladká, a zároveň v sebe nesie svieži citrusový nádych. Vôňu magnólií niektorí prirovnávajú k vôni šampanského, pre niekoho zase vonia ako čerstvo natrhaná kytica najrôznejších kvetov. Parfumy s vôňou magnólie sú okúzľujúce a veľmi ženské.

Magnólia môže byť vo vonnej kompozícii perfektným parťákom pre ďalšie ingrediencie. Parfuméri ju často kombinujú s citrónmi a bergamotmi, ktoré podčiarkujú jej citrusové podtóny. Obľúbenými zložkami k magnólii tiež môžu byť ďalšie kvetiny, ako napríklad jazmín, ylang-ylang či neroli, skvele vynikne aj s levanduľou a z korenia jej to pristane napríklad s koriandrom. Vôňa magnólie je ale dostatočne silná na to, aby vynikla i sama o sebe. Potom vznikajú tie najkrajšie parfumy s vôňou magnólie. Vyberte si ten svoj!

Doprava:
Platba:
Certifikácia:
Made with by PragueBest