Orgovanové parfumy

Nežná, svieža a krémová vôňa orgovánu vám určite nie je cudzia. Rozkvitnuté stromčeky na jar znamenajú prísľub teplého leta a za ich povznášajúcou vôňou sa vždy radi vraciame. Orgovánové parfumy vynikajú jarnou sviežosťou, nevinnou ženskosťou i nedbalou eleganciou. Vôňu orgovánu však nenájdete len v dámskych parfumoch. V tých pánskych tvorí perfektný kontrast k maskulínnym ingredienciám.

Chcem vedieť viac o orgovánových parfumoch.


Spresniť parametre
Zmeniť kategóriu
Zoradiť podľa:
Zoradiť:
Zoradiť:

O sortimente Orgovanové parfumy

Možno ste okolo orgovánu chodili do školy, možno ho mala na záhrade vaša babka, možno rástol kúsok od vášho obľúbeného detského ihriska. Jedno je isté. Keď rozkvitol, celé okolie naplnila prekrásna vôňa a z pôvabu jeho drobných kvetov sa tajil dych. Kvitnúci orgován znamenal prísľub sladkého leta plného dobrodružstiev, leňošenia a možno aj nejakých tých prvých lások. Keď ho cítite teraz v dospelosti, určite sa vám vybaví nejedna pekná spomienka na detstvo. A vaše milované spomienky s vami môžu byť, kedykoľvek budete chcieť. Vďaka obľúbeným orgovánovým parfumom.

Orgován ako obľúbená kvetinová múza

Jemná kvetinová vôňa a rozkošné kvietky, orgovány už dokázali inšpirovať nespočetné množstvo umelcov od básnikov a skladateľov až po maliarov či spisovateľov. Dávne keltské civilizácie vraj verili, že orgován dokáže preniesť ľudí do rozprávkovej ríše a nadpozemského sveta. Kresťania s ním zdobili ružence, aby kvety orgovánu sprevádzali pútnikov na ich výpravách.

S kvitnúcim stromom sa spája tiež bohatá symbolika. Biele orgovány vraj reprezentujú nevinnosť a prvú lásku, kým fialové zase lásku, ktorá už je v plnom rozkvete. Orgován je symbolom krásy, znovuzrodenia i nového života. V alternatívnej medicíne fungoval ako prírodný liek na kožné ťažkosti, regeneroval drobné ranky, škrabance i pokožku spálenú od slnka. Upokojujúca vôňa orgovánu zase preukazuje blahodárný vplyv na nervovú sústavu.

Ako voňajú orgovánové parfumy?

Pripravte sa na okúzľujúcu kvetinovú vôňu, ktorá je nežná, svieža a krémová. Z romantickej vône orgovánových parfumov môžete cítiť i sladké podtóny medu a mandlí. Jarná sviežosť, nevinná ženskosť a nedbalá elegancia. Povznášajúca, nezabudnuteľná vôňa. V orgovánových parfumoch nájdete túto vonnú zložku v podobe syntetickej zlúčeniny. Pred viac než 100 rokmi išlo o jednu z prvých kvetinových vôní, ktorú sa parfuméri naučili imitovať.

Orgovánovú zložku často nájdete hneď na vrchu vonnej pyramídy, najčastejšie sa objavuje v dámskych parfumoch. V tých mužských môže byť tiež, väčšinou ako kontrast k silným maskulínnym ingredienciám. Parfuméri orgován radi dopĺňajú ďalšími kvetinami, ale aj drevitými, orientálnymi, ovocnými a citrusovými vôňami. Sretnete sa s ním v spojení s pomarančami a bergamotmi, ružami, fialkami a čerešňovými kvetmi, santalovým drevom, borovicou, pižmom a pačuli. Alebo s množstvom iných ingrediencií. Orgovánové parfumy sú skrátka v poslednej dobe hitom, ktorý by nemal chybať vo vašej voňavej zbierke.

Doprava:
Platba:
Certifikácia:
Made with by PragueBest