Melónové parfumy

Ak hľadáte dokonalú letnú vôňu, ktorá vás zaručene osvieži, vsaďte na melóny. Ovocné melónové parfumy môžu prinášať jemné akvatické podtóny a perfektne vystihujú atmosféru tých najteplejších letných dní. Sú zábavné i hravé, skvelé na dlhé letné dni aj večery. Doprajte si extra dávku sviežosti!

Chcem vedieť viac o melónových parfumoch.


Spresniť parametre
Zmeniť kategóriu
Zoradiť podľa:
Zoradiť:
Zoradiť:

O sortimente Melónové parfumy

Čerstvo nakrájaný vychladený melón naservírovaný uprostred horúceho letného popoludnia… máločo dokáže lepšie vystihnúť atmosféru teplých prázdninových dní. Melóny sú obľúbenou letnou pochúťkou a vďaka úžasnej schopnosti pripomenúť všetky radovánky tohto ročného obdobia sa ich vôňa čím ďalej tým viac objavuje tiež v parfumoch. Poznáte už melónové parfumy?

Melónová vôňa? Hľadajte zložku calone!

Avšak keď na seba nanesiete parfum a zacítite ľahkú ovocnú vôňu melóna, vo vonnej pyramíde najskôr žiadny melón nenájdete. Melónovú vôňu v parfumoch sprostredkuje zlúčenina calone, jedna z najznámejších syntetických ingrediencií, ktorá svoju najslávnejšiu éru naštartovala v 90. rokoch minulého storočia. Ak chcete vo svojom parfume cítiť melón, hľadajte teda vône s vonnou zložkou calone.

A s melónmi je to celkom zamotané aj v iných ohľadoch. Pre niekoho je to ovocie, pre iných zase zelenina. Z botanického hľadiska je melón príbuzný s tekvicami a uhorkami a keby ste sčítali jednotlivé druhy melónov, dostanete sa na neuveriteľné číslo 1200. Starovekí Egypťania kultivovali melóny už okolo roku 2000 pred naším letopočtom, dnes sa japonskí farmári snažia vypestovať rôzne netradičné tvary od srdiečok až po kocky, ktoré sa pravdepodobne majú lepšie zmestiť do chladničky.

Ako voňajú melónové parfumy?

Melónové parfumy voňajú ako leto. Slnko vás šteklí na nahej pokožke, v pozadí špliecha voda a vy leňošíte v hojdacej sieti na záhrade. A do toho niekto prinesie z chladničky osviežujúci melón. Aj melónové parfumy sú svieže. Ich vôňa môže byť sladko ovocná až akvatická, veľmi zábavná a perfektne mladistvá. Aký bude váš vyvolený melónový parfum? 

Doprava:
Platba:
Certifikácia:
Made with by PragueBest