Levanduľové parfumy

Aromatická levanduľa sa vďaka svojej intenzívnej vôni vyhrieva na výslní záujmu už od dôb antiky. Bylina je po stáročia neoddeliteľnou súčasťou skrášľujúcich procedúr aj upokojujúcich arómaterapeutických rituálov. Oddajte sa charizmatickej vôni levanduľových parfumov, ktoré dokonale vyniknú ako na mužskej, tak i na ženskej pokožke.

Chcem vedieť viac o levanduľových parfumoch.


Spresniť parametre
Zmeniť kategóriu
Zoradiť podľa:
Zoradiť:
Zoradiť:

O sortimente Levanduľové parfumy

Túžite po vôni, ktorá dokáže upokojiť vašu myseľ, zlepšiť náladu a ešte sa postarať o kvalitný spánok? Potom pre vás bude ideálny levanduľový parfum. Zatiaľ čo  v minulosti levanduľa patrila k hlavným zložkám pánskych kolínskych vôd, dnes čím ďalej častejšie preniká nielen do unisexových, ale tiež do čisto ženských vôní. Pričuchnite si k typickej intenzívnej vôni levandule a preneste sa do preslnených lánov francúzskeho Provence, epicentra pestovania tejto fialovej kvetiny. Levanduľové parfumy sú perfektné na slnečné dni, ich silná aromatická vôňa však možno ešte lepšie vynikne počas dlhých letných večerov. Ale aj počas ostatných ročných období majú tieto vône rozhodne čo ponúknuť.

Modré zlato z Francúzska

Tak schválne, aká oblasť sa vám vybaví, keď sa povie levanduľa? Pravdepodobne to bude francúzsky región Provence, s ktorým je pestovanie “modrého zlata” neodmyslitelne späté. Levanduľu hojne využívali už antické civilizácie, poznali ju starovekí Gréci, Rímania si levanduľový olej pridávali do kúpeľov a v Egypte zase prevoňala rituály spojené s uctievaním zosnulých. Ani v stredoveku ľudia na voňavé fialové kvietky nezabudli a pridávali si ich pre ich príjemnú vôňu k oblečeniu, alebo s nimi prevoňali celé domovy.

S rozvojom tradičného parfumérstva si levanduľa veľmi rýchlo našla svoje miesto v mnohých vôňach a nedá sa opomenúť ani jej využitie v kozmetike. Vďaka antibakteriálnemu účinku pomáha liečiť akné a jej upokojujúce vlastnosti zase dokážu uľaviť podráždenej pokožke. Levanduľa je populárna pri výrobe mydiel, sviečok, ale dokonca i čistiacich prípravkov, ktorých vôňa sa však od skutočne kvalitného levanduľového oleja môže výrazne líšiť.

Ako voňajú levanduľové parfumy?

Typická vôňa levandule je intenzívna, aromatická a čistá, môže so sebou prinášať zelené, svieže, korenené a sladovkové podtóny. Dokáže byť silná a charizmatická, a hoci spadá do kvetinových tónov, od ostatných vôní z tejto kategórie sa razantne odlišuje.

Napriek svojej výraznej vôni sa levanduľa pekne kombinuje s ostatnými vonnými ingredienciami. Jednou z najobľúbenejších parťáčok je pre ňu vanilka, ktorá intenzívnu levanduľovú vôňu zjemňuje a dodáva jej sladkosť. Levanduli to pristane aj s citrusmi, hľadajte trebárs kombináciu s citrónmi či bergamotmi. Parfuméri ju často mixujú tiež s tuberózou, jasmínom, neroli, kvetom pomarančovníka a ďalšími kvetinami, ďalej s drevinami, ale i zelenými aromatickými tónmi, ako je šalvia, rozmarín, borovica a pačuli.

Vyberte si svoj levanduľový parfum, ktorý vás dokáže pohladiť na duši. Možno tu nájdete svojho nového favorita na každodenné nosenie.

Doprava:
Platba:
Certifikácia:
Made with by PragueBest