Kosatcové parfumy

Luxusné, noblesné a majestátne. Kosatcové parfumy sú rovnako impozantné ako kvetiny, ktoré sa stali ich predlohou. Oddajte sa vzrušujúcej zemito-drevitej vôni plnej kvetinových, púdrových a zelených podtónov. Zmyselne ženskej a zároveň mužnej a plnej sily. Vôňa kosatcov je plná protikladov a vždy v nej nájdete niečo nové.

Chcem vedieť viac o kosatcových parfumoch.


Spresniť parametre
Zmeniť kategóriu
Zoradiť podľa:
Zoradiť:
Zoradiť:

O sortimente Kosatcové parfumy

Obľúbili ste si v parfumoch vôňu kosatca? Potom by ste mali vedieť, že sa vám zapáčila jedna z najdrahších vonných zložiek sveta. Kosatec, ktorý niekedy v zložení kosatcových parfumov nájdete tiež ako iris či orris, už po storočia uchvacuje svojou nadčasovou vôňou, ktorá nachádza uplatnenie ako v dámskych, tak i pánskych parfumoch. Dokáže povzniesť vonnú kompozíciu do luxusnej roviny a prepožičať jej nezameniteľnú noblesu.

Kosatec je majestátna kvetina, ktorú na záhradách určite len tak neprehliadnete. Tri veľké okvetné lístky symbolizujú vieru, múdrosť aj udatnosť. Vôňa sa pre kosatcové parfumy získava výhradne z druhu Iris pallida a úsmevné na tom všetkom je, že v porovnaní s ostatnými druhmi kosatcov jeho kvety vôbec nevoňajú. Možno už tušíte, že parfuméra úplne najviac zaujíma tá časť kosatca, ktorá rastie pod zemou.

Kosatec a jeho bohatá tradícia

Od kosatcov si mnoho sľubovali už starovekí Egypťania, ich kvety bežne zdobili najrôznejšie predmety a vyryté kosatce by ste našli i na soche Sfingy. A možno si vybavíte aj heraldický znak „fleur de lys“, dlhoročný symbol francúzskych kráľov. Hoci ho mnohí považujú za kvet ľalie, podrobnejším skúmaním zistíte, že kráľovia Francúzska mali v znaku prekrásny žltý kosatec.

Tieto kvetiny sú oddávna tiež spájané s talianskou Florenciou. Stáli v znaku tohto starobylého mesta a mletý koreň kosatca tu našiel široké využitie ako prostriedok na navoňanie oblečenia či osvieženia parochní. Ešte skôr sa verilo, že keď prášok z koreňa kosatca nasypete na niečie šaty, získate jeho lásku. Kosatce bývali súčasťou zaručene fungujúcich nápojov lásky a ich vôňa pomáhala navodiť atmosféru na veštenie, hypnózu či výklad snov.

Ako voňajú kosatcové parfumy?

Vôňa kosatca, ktorá sa získava z koreňa rastliny, je zemitá a drevitá s jemnými kvetinovými, púdrovými i chladne zelenými nuansami. A rovnako ako všetky mýty a legendy, ktoré kosatce obklopujú, vie byť aj ich vôňa plná protikladov. Ženská a vášnivá, rovnako ako mužná a plná sily. Suchá i svieža, púdrová i zelená, zemitá i čistá. Veľmi elegantná, veľmi aristokratická. Nenechajte sa odradiť zlými jazykmi, ktoré vôňu kosatcov prirovnávajú k varenej mrkve či vlhkému cementu. Kosatcové parfumy idú omnoho ďalej. Môžu pripomínať telo ženy po sprche, alebo prechádzku mestom po letnej búrke. Vyberte si svoj kosatcový parfum a presvedčte sa, aký je okúzľujúci!

Doprava:
Platba:
Certifikácia:
Made with by PragueBest