Nastavenie filtrov
Pohlavie
Značka Rada Kategória
Typ produktu
Cena
-

Konvalinkové parfumy

Kvetinovo-zelená vôňa s mnohými rôznymi podtónmi vám okamžite pripomenie prvé jarné dni, keď slnko už začína hriať a príroda sa nezadržateľne prebúdza do života. Konvalinkové parfumy, ktoré miloval i chýrny Christian Dior, okúzľujú svojou jemnosťou, čistotou aj sviežosťou. Zamilujete si ich i vy?

Chcem vedieť viac o konvalinkových parfumoch.


Spresniť parametre
Zmeniť kategóriu
Zoradiť podľa:
Zoradiť:
Zoradiť:

O sortimente Konvalinkové parfumy

Predstavte si prvý teplý deň roka. Vychutnajte si prvé nesmelé slnečné lúče a zhlboka sa nadýchnite. Necítite náhodou konvalinky? Voňavé biele kvietky, ktoré stelesňujú oslavu jari, patria k najviac ceneným parfumovým zložkám. Konvalinka je nadčasovou stálicou, ktorá má pevné miesto v parfumérstve hádam už od jeho počiatkov. Poďme si priblížiť konvalinkové parfumy.

Symbol šťastia, lásky i nádeje

Ľudia odjakživa veria v tajomnú moc konvaliniek. Táto kvetina býva spájaná s láskou, nádejou aj novými začiatkami, všeobecne sa tiež považuje za symbol šťastia. Práve preto si ju nevesty často pridávajú do svojich svadobných kytíc azda už od čias kráľovnej Viktórie. Konvalinkovú kyticu mala aj Kate Middleton, keď sa vydávala za britského princa Williama.

Konvalinky údajne miloval i Christian Dior, ktorý svoj prvý (a rozhodne nie posledný) konvalinkový parfum predstavil v 50. rokoch minulého storočia. Rovnako ako mnoho trendov, pri ktorých zrode stál slávny návrhár, sú aj konvalinky v parfumoch dodnes veľmi obľúbené.

V skorších dobách by ste konvalinky našli v množstve povier a legiend. Jedna z nich tvrdí, že konvalinky vyrástli z Eviných sĺz potom, čo bola vyhnaná z Rajskej záhrady. Naši predkovia dokonca verili, že ich drobné biele kvietky konvaliniek ochránia pred čiernou mágiou. Majú takú moc i konvalinkové parfumy? Za skúšku nič nedáte!

Ako voňajú konvalinkové parfumy?

Typickejšiu vôňu jari by ste asi hľadali ťažko. Konvalinková vôňa je kvetinovo-zelená, môže mať vodné, sladko jazmínové, mydlové, citrónové aj ľahko korenené podtóny. Veľmi jemnú, čistú a sviežu vôňu nájdete v tých najpopulárnejších parfumoch sveta.

Konvalinka získala svojich priaznivcov  ako jednozložková vôňa, ďalšie milióny ľudí zas oslovuje ako súčasť prepracovaných vonných kompozícií. Kvetinovým tónom, ako sú jazmíny, ruže či pivonky, prepožičiava sviežosť a istú dávku nevinnosti. Krásne ladí i s výraznejšími ingredienciami, vyskúšajte trebárs kombináciu s pačuli, santalovým drevom či vetiverom. Vyberte si svoj konvalinkový parfum!

Doprava:
Platba:
Certifikácia:
Made with by PragueBest