Jablkové parfumy

Rovnako ako existujú tisícky odrôd jabĺk, môžu aj jablká v parfumoch voňať veľmi rozmanito. Niektoré jablkové parfumy sú sladké a šťavnaté, ďalšie majú zas osviežujúcu a trochu štiplavú vôňu. Moderné parfumy s vôňou obľúbeného ovocia vám dodajú okamžitú dávku energie, kedykoľvek si k nim privoniate.

Chcem vedieť viac o jablkových parfumoch.


Spresniť parametre
Zmeniť kategóriu
Zoradiť podľa:
Zoradiť:
Zoradiť:

O sortimente Jablkové parfumy

Máloktoré ovocie je medzi ľuďmi také obľúbené (a tiež tak rozšírené) ako jablko. Guľaté plody jabloní pozná azda celý svet a verte tomu, alebo nie, v ovocných sadoch po celom svete by ste našli viac než 7000 druhov jabĺk. Jablká patria k populárnym ingredienciám do dezertov i koktejlov, chutia skvele sami o sebe a vďaka krásnej vôni nie je veľkým prekvapením, že po nich často siahajú aj parfuméri. Jablkové parfumy sa vezú na vlne obľúbených ovocno-kvetinových parfumov a ich hviezda stále stúpa.

Prečo nás tak lákajú (zakázané) jablká?

Kde sa vlastne vzalo porekadlo o tom, že zakázané ovocie najlepšie chutí? Nešlo azda o to povestné jablko zo Stromu poznania, ktoré tak dlho priťahovalo Evu, až mu nakoniec neodolala? To jablko, kvôli ktorému Adama a Evu vyhnali z raja? Ale ruku na srdce, vy by ste sa pri pohľade na lesklé šťavnaté plody s ľahkou ovocnou vôňou dokázali držať späť?

Vôňa jabĺk nás obvykle sprevádza celým životom a funguje ako jedinečný spúšťač spomienok na detstvo. Býva to jedno z prvých ovocí, ktoré ochutnáte, nájdete ho takmer vo všetkých detských presnídavkách a celkom určite si vybavíte i legendárnu vôňu sviatočnej štrúdle vašej babičky. Ľudia milujú sviečky s vôňou jabĺk, ale aj vlasovú kozmetiku, alebo trebárs sladkosti. Jablková vonná zložka bola populárna už v stredovekej ére luxusných arabských parfumov.

Ako voňajú jablkové parfumy?

Na túto otázku neexistuje jednoduchá odpoveď. Rovnako ako sa rôzne druhy jabĺk líšia chuťou, sú rozdielné tiež ich vône. Jablkové parfumy môžu byť sladké a šťavnaté, v iných zase nájdete osviežujúce a trochu štiplavé tóny kyslejších jabĺk. Ľahká ovocná vôňa vás dokáže napumpovať energiou, je neodolateľná, moderná a nebezpečne návyková. Narozdiel od mnohých iných ovocných zložiek jablká okamžite spoznáte.

Jablko obvykle nebývalo hlavnou hviezdou vonnej kompozície, ale dnes už nájdete mnoho vydarených parfumov, v ktorých hrá toto ovocie prím. Jablkové parfumy sa hodia predovšetkým na denné nosenie najmä v teplejších ročných obdobiach, perfektne doplnia váš outfit trebárs uprostred horúcich letných dní. A s čím to jablkám ďalej pristane? K najobľúbenejším kombináciám patrí škorica s vanilkou, cédrové drevo, ambergris, ružové korenie, citrón a ďalšie ovocné tóny. Vyberte si svoj jablkový parfum, ktorý vám spríjemní každý deň!

Doprava:
Platba:
Certifikácia:
Made with by PragueBest