Fialkové parfumy

Sviežosť a čistota, radosť a pokoj, ale i luxus a noblesa. Fialkové parfumy vás v myšlienkách okamžite prenesú do jarnej rozkvitnutej záhrady, ale aj do vyzdobeného kráľovského paláca. Objavte i vy kúzlo fialkových vôní a prepadnite mu rovnako ako mocní panovníci a okúzľujúce kráľovné!

Chcem vedieť viac o fialkových parfumoch.


Spresniť parametre
Zmeniť kategóriu
Zoradiť podľa:
Zoradiť:
Zoradiť:

O sortimente Fialkové parfumy

Ach, tie drobné fialové kvietky s jedinečnou nevtieravou vôňou. Tie už dokázali poblázniť hlavy nielen slávnym kráľovnám či herečkám, ale dokonca aj obávaným vojvodcom a štátnikom. Možno vás potom ani neprekvapí, že fialky kedysi boli považované za symbol moci a sily. A dodnes patria k obľúbeným vonným zložkám moderných parfumov. Čo je na fialkách a fialkových parfumoch také špeciálne?

Tajomná moc fialiek

Kúzlo roztomilých kvetov objavili už starodávne civilizácie. Fialky mimo iného symbolizovali plodnosť, pridávali sa do nápojov lásky a fungovali tiež ako afrodiziaká. Pre svoju príjemnú vôňu našli uplatnenie pri liečení astmy, nachladnutia či bolesti hlavy. Ešte, než prevzali svoj monopol ruže, z fialiek sa často tvorili kytice na Deň svätého Valentína. Vôňu fialiek nájdete i v mnohých kozmetických prípravkoch, za všetky zmieňme trebárs legendárny rozjasňujúci púder Meteorites od značky Guerlain.

A aké slávne mena patrili k milovníkom fialkových vôní? Traduje sa, že si ich obľúbila Mária Antoinetta, kráľovná Viktória i sám veľký Napoleon Bonaparte a obe jeho manželky. Svoj fialkový parfum mala aj Marlene Dietrich.

Ako voňajú fialkové parfumy?

Fialkové tóny vás rozhodne uchvátia svojou rozmanitosťou. Môžu byť sladko púdrové, ale tiež vzdušné a svieže. Vôňa kvetov sa trochu podobá kosatcom, je okúzľujúca i nevtieravá. Fialky sa oddávna spájajú s luxusom a kráľovskou hodnosťou. Ak si teda chcete pripadať ako kráľovná, fialkový parfum vám tento pocit hravo prepožiačia jediným výstrekom. Z fialkových vôní vyžaruje radosť, kľud, ale aj noblesa.

 

Hoci sa dlho považovali za trochu staromódne, parfumové domy si našli spôsob ako vôňu fialiek zmodernizovať, aby obstála i v dnešnej dobe. Zaujímavé novodobé parfumy kombinujú fialky s kosatcami, vanilkou, kožou a mnohými ďalšími ingredienciami. Vyberte si svoj fialkový parfum!

Doprava:
Platba:
Certifikácia:
Made with by PragueBest