Ambrové parfumy

Ambrové parfumy a ich vôňu mnoho ľudí prirovnáva k pocitu, keď sa počas chladného zimného popoludnia zababušíte do huňatej deky, alebo si oblečiete kašmírový sveter. Hrejivé tóny ambry s medovým, sladkým, púdrovým či drevitým nádychom sú zmyselné i afrodiziakálne, ideálni spoločníci na chladnejšie ročné obdobie.

Chcem vedieť viac o ambrových parfumoch.


Spresniť parametre
Zmeniť kategóriu
Zoradiť podľa:
Zoradiť:
Zoradiť:

O sortimente Ambrové parfumy

Ako keď sa zababušíte do hebkej deky, alebo si oblečiete svoj obľúbený kašmírový sveter. Presne takhto niektorí ľudia popisujú svoj hrejivý pocit z ambrových vôní. Nie je preto prekvapením, že ambrové tóny nájdete v zložení najlepších parfumov na zimu. Ambrové parfumy predstavujú rozmanitú rodinu vôní s úžasnou energiou, ktorá vyvoláva zmyselné pokušenie a odkazuje na starovekú múdrosť. Aj napriek všeobecnej popularite ambrových parfumov však mnoho ľudí netuší, z čoho vlastne pochádza vôňa ambry. Poďte s nami odhaliť tajomstvo ambrových parfumov.

Tajomná vôňa ambry

Ambrové parfumy našli inšpiráciu v ambre alebo jantáre. Skamenelá živica prastarých borovíc dozrievala do súčasnej podoby milióny rokov a klenotníci jantár radi vsádzajú do šperkov, najmä kvôli prekrásnej zlatavej farbe s oslnivými odleskami. A presne také majú byť ambrové parfumy – preslnené, zlatavé, hrejivé. Lenže z jantáru sa ani pri najväčšom úsilí žiadna vôňa extrahovať nedá. Ako teda dostať do parfumov ambrovú vôňu?

Parfuméri dnes majú 3 možnosti. V prvom prípade sa dá ambrový akord docieliť kombináciou niektorých vonných zložiek, obvykle ide o vanilku, benzoín, labdanum, pižmo, niekedy aj pačuli a fazule tonka. Ďalšou možnosťou, ktorá je však veľmi drahá, je pridať do vonnej pyramídy zložku ambergris. Akokoľvek zvlaštne to znie, ambergris (alebo tiež pravá ambra) vzniká v tráviacom trakte vorvaňa obrovského. Ten ju raz za čas vyvrhne, hmota niekoľko rokov pláva na morskej hladine, a nakoniec ju nejaký šťastlivec objaví na pobreží. Vzhľadom na vysokú cenu však túto vonnú zložku nájdete len v tých najluxusnejších parfumoch. A do tretice všetko dobré, vôňa ambry sa dá samozrejme vyrobiť i synteticky, a práve za týmto účelom vznikla napríklad zlúčenina ambroxan.

Ako voňajú ambrové parfumy?

K ambrovým vôňam neoddelitelne patrí zmieňovaná hrejivosť s rozmanitou paletou podtónov. Tu už záleží na použitých ingredienciách, ich rôzne kombinácie môžu byť sladké, púdrové, drevité, korenené i medové. V každom prípade ide vždy o veľmi zmyselné až erotizujúce vône. Ambrové tóny zároveň dokážu úžasne podčiarknúť ostatné zložky, predlžujú výdrž vône a celej vonnej kompozícii prepožičiavajú hĺbku.

Hrejivé ambrové parfumy se ideálne hodia do chladnejších ročných období, stačí ale pridať aspoň jednu sviežu ingredienciu, trebárs citrusy, a ambrová vôňa sa premení na dokonalý parfum na jar i leto. Popri citrusoch ambrové tóny ladia s vetiverom, santalom a dubovým machom. Z korenín patrí k obľúbeným kombináciám škorica, aníz a kardamón a nezastupiteľné miesto majú v tejto rodine vôní aj najrôznejšie kvetiny. Vyberte si svoj ambrový parfum!

Doprava:
Platba:
Certifikácia:
Made with by PragueBest