Tuberóza parfumy

Keď sa ponoríte do sveta vonných zložiek, prekvapí vás, koľko tu nájdete rôznych bielych kvetín. Ku kvetom s jednou z najintenzívnejších vôní nesporne patrí tuberóza. Exotická kvetinová vôňa oplýva mimoriadnym množstvom podtónov, niekedy vonia sladko, krémovo a medovo, inokedy zas ovocne, alebo sviežo a zeleno. Zakaždým iná, zakaždým zvodná a okúzľujúca.

Chcem vedieť viac o tuberóza parfumoch.


Spresniť parametre
Zmeniť kategóriu
Zoradiť podľa:
Zoradiť:
Zoradiť:

O sortimente Tuberóza parfumy

Vo svete voňavých bielych kvetov nájdete popri jazmíne, kvetov pomarančovníka, frangipani i tuberózu. Jej vône patria v rastlinnej ríši k tým najintenzívnejším, a vďaka jej ohromujúcej sile ju jedni milujú, druhí zatracujú. Svojho času sa o nej hovorilo aj ako o vôni hriechu, pretože údajne prebúdzala nevhodné myšlienky. Pravdou však je, že tuberóza ponúka jedinečnú komplexnú vôňu hodnú obdivu. Keď si pričuchnete k jej bielym kvetom, je to, ako by ste pred sebou mali celú kyticu vytvorenú z mnohých rôznych druhov kvetín. Parfumy s vôňou tuberózy vás jednoducho nadchnú.

Ako šiel čas s tuberózou

Kde sa vlastne vzala tuberóza? Rastlina pochádza zo strednej Ameriky, kde bola hojne využívaná Aztékmi. Starí aztécki liečitelia rýchlo objavili jej protizápalové účinky a tuberózu používali i na tlmenie bolesti. Jej vôňu pridávali do svojej čokolády. V Indii je tuberóza známa po stáročia pre svoj afrodiziakálny účinok. Azda práve preto obvykle zdobí izby novomanželov počas prvej spoločnej noci.

Keď sa vôňa dostala do Európy, zamiloval si ju sám veľký Kráľ Slnko, francúzsky panovník Ľudovít XIV. Po dobu jeho vlády ste tuberózu mohli cítiť hádam zo všetkých kútov paláca vo Versailles. Počas prísnej viktoriánskej doby sa mladým dievčatám a ženám údajne neodporúčalo chodiť von, keď kvitla tuberóza. Jej vôňa by ich totiž mohla podnecovať k nemravným myšlienkám (a činom). Kúzlo tuberózy sa dnes hojne využívá v arómaterapii. Silná kvetinová vôňa pomáha pri poruchách spánku, úzkostiach či depresiách. Tuberóza tiež podporuje rozvoj intuície.

Ako voňajú tuberóza parfumy?

Asi vás neprekvapí, že tuberóza vonia kvetinovo. To sa dá očakávať. Prekvapiť by vás však určite mohla jej intenzita a rozmanitosť. Exotická vôňa, trochu podobná gardénii, so sebou prináša také množstvo podtónov, že v nej azda s každým privoňaním nájdete niečo nové. Môže byť sladká, krémová, medová, mandľová, zamatová, ovocná i zelená. Ženská a elegantná. Okúzľujúca, zvodná, návyková. Teatrálna až dramatická. Taká je tuberóza.

V parfumoch s vôňou tuberózy dnes obvykle nájdete jej syntetickú náhradu. Popri extrémnej cene pravého tuberózového oleja v jej prospech hrá i fakt, že si parfumér môže namiešať vôňu presne podľa svojich potrieb. A s akými zložkami to tuberóze bude skvele ladiť? Trebárs po boku jej verných súkmeňovcov jazmínu a kvetu pomarančovníka, úžasne ju dopĺňajú tiež broskyne a mandarínky, kokos, vanilka, ambra či vetiver. Objavte kúzlo tuberóza parfumov!

Doprava:
Platba:
Certifikácia:
Made with by PragueBest