Parfumy s vôňou santalového dreva

Elegantná a sofistikovaná vôňa santalového dreva sprevádza ľudstvo po tisícky rokov. Vďaka upokojujúcemu účinku dokáže zmierňovať stres a navodiť pohodovú atmosféru, preto sa popri parfumérstve hojne používa tiež v arómaterapii. Hľadáte parfum, ktorý vás hodí do pohody? Vsaďte na hrejivo-exotickú vôňu santalového dreva.

Chcem vedieť viac o parfumoch s vôňou santalového dreva.


Spresniť parametre
Zmeniť kategóriu
Zoradiť podľa:
Zoradiť:
Zoradiť:

O sortimente Parfumy s vôňou santalového dreva

Roky ste používali sladko kvetinové či vanilkové vône? Myslíte si, že prišiel čas na niečo sofistikovanejšieho? Potom pre vás budú ideálne obľúbené parfumy s vôňou santalového dreva. Santalové drevo je parfumérskou stálicou, ktorú nájdete v množstve populárnych vôní. Ale keď si zaobstaráte parfum, v ktorom santal dominuje, môžete sa pripraviť na záplavu komplimentov v podobe: „Ty ozaj nádherne voniaš.“

V hlavnej úlohe santalové drevo

Santalové drevo a jeho účinky pozná ľudstvo už po tisícky rokov. V starovekej Indii, odkiaľ tieto stromy pochádzajú, horelo v tamojších chrámoch a dodnes sa považuje za posvätné. Vôňa santalového dreva mala veriacich priblížiť k podstate hinduizmu a bola dôležitá aj pre ďalšie veľké náboženstvá, ako je islam a budhizmus. Starovekí Egypťania santalové drevo dovážali a využívali ho v medicíne i pri balzamovaní. Tiež v tradičnej indickej a čínskej medicíne má toto drevo svoje pevné miesto.

A dnes sa používa v arómaterapii na zmiernenie stresu, úzkostí, nervozity i depresií. Upokojujúca vôňa vás skrátka dostane do pohody. V neposlednom rade santalové drevo už mnoho rokov používajú poprední svetoví parfuméri, a tvoria vďaka nemu legendárne parfumy. Hrá nezastupiteľnú rolu v tradičných arabských parfumoch, dnešných niche vôňach aj dizajnérskych parfumoch.

Aké sú parfumy s vôňou santalového dreva?

Vonná zložka, ktorú najčastejšie nájdete v základe vône, ponúka príjemnú orientálno drevitú vôňu. Na rozdiel od ostatných drevitých zložiek nie je vôňa santalového dreva taká ostrá ani dymová. Je skôr exotická, sladko hrejivá a maslová s ľahko pižmovým záverom. Vydrží voňať veľmi dlho, podčiarkuje ďalšie zložky a prepožičiava vôni elegantnú hĺbku a krémovosť.

A ktoré zložky ďalej nájdete v parfumoch s vôňou santalového dreva? Je ich mnoho, táto zložka totiž funguje takmer so všetkými ingredienciami. Pekne ladí s citrusmi a najrôznejšími kvetinami, napríklad s levanduľou, jazmínom, kosatcom, ružou či pelargóniou. Často ho cítime bok po boku s ambrovými akordmi, s kadidlom, pačuli, cédrom a korením, trebárs s klinčekom a čiernym korením. Pozrite sa na našu ponuku a nájdite svoju ideálnu kombináciu. Predstavujeme parfumy s vôňou santalového dreva.

Doprava:
Platba:
Certifikácia:
Made with by PragueBest