Malé veľké líčidlo – rozjasňovač!

Rozjasňovač (Highlighter) je veľmi populárne líčidlo, ktoré vďaka lesklým až trblietavým čiastočkám rafinovane odráža svetlo a prepožiačiava tak pleti svieži žiarivý vzhľad. Typicky sa nanáša na lícne kosti, do okolia očí a obočia alebo nad hornú peru. 

Prečo používať rozjasňovač?

S týmto pomocníkom za okamih rozjasníte tienisté miesta, zvodne zdôrazníte lícne kosti, opticky zväčšíte pery a oči, dodáte hĺbku pohľadu, potlačíte kruhy pod očami a ďalšie následky prebdenej noci… 

Rozjasňovač dokáže pleti dodať vizuálne v rade sekúnd celé hodiny spánku. Jednoducho pritiahne pozornosť tam, kde je to žiadúce. Váš make-up razom získa šmrnc a profesionálny vzhľad! 

Rozjasňovač

Aký druh rozjasňovača vybrať?

Pre zjednodušenie vášho výberu sa oboznámte s prednosťami jednotlivých druhov rozjasňovačov:

Tekutý – so štetčekom pre jednoduchú aplikáciu, ideálny na leto na zvýraznenie opálenia, na použitie samostatne aj po zmiešaní s makeupom či telovým mliekom.

Krémový – v tégliku aj tyčinke, využitie zhodné ako pri tekutom. 

Púdrový – s veľmi jednoduchou aplikáciou, často na tvár aj telo.

Gélový – s príjemnou štruktúrou, nabitý aktívnymi látkami.

V pere – s možnosťou presného zacielenia na drobné detaily. 

Vyberajte z najobľúbenejších rozjasňovačov:

Zapečený rozjasňovač 2,3 g Odtieň Universal Glow
5,55
Zľava 63 %  63 %
Hydratačný krémový rozjasňovač 25 ml Odtieň 03 Be Gorgeous
2,77
Zľava 24 %  24 %
Púdrový rozjasňovač 8 g Odtieň 001 Nude Beam
6,63
Zľava 30 %  30 %
Paletka vysoko pigmentovaných rozjasňovačov a bronzerov 8,8 g Odtieň Take A Breather
4,28
Paletka rozjasňovačov 16 g
8,15
Zľava 16 %  16 %
Rozjasňovač v tyčinke 9 g Odtieň 200 Medium-Nude Glow
7,33
Zľava 41 %  41 %
Rozjasňovač s dvoma odtieňmi 11 g Odtieň 20 Medium
2,56
Zľava 29 %  29 %
Rozjasňovač 9 g Odtieň 01 Coconut Addict
10,16
Zľava 52 %  52 %
Dlhotrvácny rozjasňovač 5 g Odtieň Pearl Perle
7,73
Zľava 51 %  51 %
Púdrový rozjasňovač 5,4 g Odtieň Blossom Glow
3,71
Zľava 26 %  26 %
Vysoko pigmentovaný púdrový rozjasňovač 6,5 g Odtieň Peach Lights
3,62
Zľava 50 %  50 %
Púdrový rozjasňovač 5,4 g Odtieň Precious Petals
3,76
Zľava 30 %  30 %
Paletka vysoko pigmentovaných rozjasňovačov a bronzerov 8,8 g Odtieň Fresh Perspective
4,28
Zľava 27 %  27 %
Vysoko pigmentovaný púdrový rozjasňovač 6,5 g Odtieň Raise The Bar
3,58
Zľava 39 %  39 %
Vysoko pigmentovaný púdrový rozjasňovač 6,5 g Odtieň Just My Type
3,62
Zľava 57 %  57 %
Rozjasňujúci púder s perlovým extraktom 8 g Odtieň Translucent Pearl
7,49
Zľava 35 %  35 %
Púdrový rozjasňovač 8 g Odtieň 003 Bronze Glow
5,92
Zľava 13 %  13 %
Rozjasňovač 10,3 g Odtieň Brightening Rose
10,07
Rozjasňovač 10,3 g Odtieň Luminous Light
10,07
Rozjasňovač 2 ml Odtieň 1 Illuminating Pink
12,34

Ktorý odtieň rozjasňovača bude ten váš?

Zlatavý, bronzový – pre tmavší, teplejší podtón pleti ženy s nazelenalými zápästnými žilkami a prírodnými farbami vlasov (skôr užívateľka zlata).

Ružový, strieborný – pre svetlejší, studenší podtón pleti ženy s fialovo-modrými žilkami na zápästí a veľmi svetlými, či naopak tmavými vlasmi (skôr užívateľka striebra).

Marhuľový, champagne – pre neutrálny podtón pleti ženy s tmavoblond či svetlohnedými vlasmi, bez náznaku tváre do ružova či žlta; na takmer univerzálne využitie.    

Holografický – pre obzvlášť efektný dúhový lesk na lícach, v žliabku nad hornou perou a okolo očí. Presadzujú sa aj extravagantné rozjasňovače oranžové, modré alebo fialové.

Paletka rozjasňovačov – nevyhnutnosť pre vizážistov i vítaný pomocník pre amatérky (hlavne nerozhodné), umožňujúca voľbu odtieňov i experimentovanie či módne výstrelky. 

Ako správne nanášať rozjasňovač?

Rozjasňovače sa nanášajú na zdravú pleť bez vyrážok, najčastejšie na vyvýšené miesta: na hornú čásť lícnych kostí, nad hornú peru, na koreň nosa, pod najvyšší bod obočia aj nad obočie, do vnútorných kútokov očí, na čelo i bradu. Zamaskujú aj kruhy pod očami či nahradia očné tiene.

Pamätajte na to, že rozjasňovače zvýrazňujú štruktúru pleti vrátane jazvičiek a vyrážok. Pri rozšírených póroch či iných problémoch teda zvoľte rozjasňovače bez trblietok. Pri výskyte hlbších vrások využite tekuté či krémové rozjasňovače a šetrite ich množstvom.

Krémové alebo tekuté rozjasňovače prichádzajú na rad po aplikácii podkladovej bázy, makeupu a korektora. Zároveň môžete použiť i krémovú alebo tekutú lícenku a všetko prepúdrovať. Nasleduje prípadný púdrový rozjasňovač, očný makeup a rúž. 

Ktoré kozmetické pomôcky využiť pri aplikácii rozjasňovačov? Tekuté a krémové rozjasňovače zapracujte do pokožky pomocou prstov či hubky na makeup. Pri púdrových si vypomôžte štetcom (vejárovým či malým dokončovacím). 

Paletka rozjasňovačov

Kúzlenie s rozjasňovačmi

Rozjasňovače zabodujú pri bezproblémovej pleti taktiež počas dní, keď sa vám nechce nanášať kompletný makeup. Na tento účel zvoľte přirodzene pôsobiaci tekutý či krémový rozjasňovač, ktorý dobre splynie s pokožkou. 

Ovládnite i rôzne optické triky s rozjasňovačom: pre zdanie kratšieho nosa naneste len kvapku rozjasňovača na jeho špičku, malé oči zväčšite bielymi tónmi v ich vnútorných kútikoch, zmyselnosť pier podporte jemnou rozjasňujúcou líniou vedenou nad ich hornou časťou… 

Rozjasňovače vyzývajú aj na netradičné využitie: pár kvapiek tekutého prípravku obohatí o žiaru denný krém a šikovne vybraný bronzový rozjasňovač podporí efekt letného opálenia až do neskorej jesene. Iste vám časom napadnú i ďalšie fígle. 

Tekutý rozjasňovač

Tipy na osvědčené rozjasňovače

Bourjois Paris Le petit Strober – trvanlivý rozjasňovač v podobe zapečeného púdra dodá vašej pleti dotyk parížského slnka. Odtieň champagne splynie so všetkými odtieňmi pokožky. Líčidlo je vybavené praktickým malým štetčekom a zrkadlom. 

Max Factor Miracle Glow Pro-Illuminator – tekutý nelepivý rozjasňovač s pigmentami odrážajúcimi svetlo; s univerzálnym odtieňom, ktorý sa prispôsobí farebnému odtieňu pleti každej užívateľky. Bonusom je svieža vôňa. 

BOURJOIS Paris Delice De Poudre – paletka troch púdrových rozjasňovačov s vôňou čokolády, doplnená univerzálnou lícenkou. Rozjasňovače používajte samostatne na cielené rozjasnenie vybraných častí tváre, alebo ich štetcom zmiešajte a vytvorte prírodný zlatavý lesk. 

Makeup Revolution London Cheek Kit – vysoko pigmentované rozjasňovače a bronzery na vykúzlenie perfektných kontúr tváre. Pôsobivý mramorový makeup sa dá vrstviť pre podporu intenzity celkového nalíčenia. 

Gabriella Salvete Shimmer & Glow Face Body Stick – praktická tyčinka určená na rozjasnenie tváre a tela, dodávajúca najmä slavnostnému nalíčeniu žádúcu žiaru. Výhodou tyčinkového rozjasňovača je ľahká a veľmi rýchla aplikácia. 

Pomohli vám tieto informácie? Teraz sa môžete smelo pustiť do výberu rozjasňovača – malého, ale v skutočnosti veľkého líčidla, ktoré prináša optické omladnutie, vitalitu a sviežosť! 

Pri výbere rozjasňovačov online majte, prosím, na pamäti, že vyobrazený odtieň môže býť skôr orientačný. Záleží na nastavení farieb vášho monitora.

Čítajte viac o líčení a dekoratívke

Encyklopedia krásy > Líčenie a dekoratívna kozmetika

Doprava:
Platba:
Certifikácia:
Made with by PragueBest