Peeling na vlasy a pokožku hlavy

Prečo do pravidelnej starostlivosti o vlasy zaradiť tiež peeling vlasovej pokožky? V nasledujúcich riadkoch vám priblížime, aké sú jeho prínosy, ako ho používať a tiež vám predstavíme tri tipy na vlasový peeling, ktorý ľahko zvládnete pripraviť doma.

Peeling - na vlasy, telo i tvár

Peeling je kozmetický prípravok, ktorý obsahuje drobné čiastočky, ktorých úlohou je mechanicky odstrániť odumreté kožné bunky. Existujú rôzne druhy peelingov, najčastejšie sa stretnete s telovým a pleťovým peelingom. Na trhu je však k dispozícii aj peeling na pery, ktorý sa postará o to, aby boli vaše pery jemné a hydratované, a v neposlednom rade i peeling na vlasovú pokožku.

Peeling vlasovej pokožky

Prečo používať peeling vlasovej pokožky? 

Že ste doposial peeling na vlasy nepoužívali? Možno je práve teraz ten pravý čas s tým začať. Prečo? Peeling vlasovej pokožky podobne ako telový alebo pleťový peeling odstráni odumreté kožné bunky a zbaví pokožku hlavy lupín, navyše pokožku skvele prekrví, čím podporuje rýchlejší rast vlasov. Okrem toho peeling na vlasy tiež zmierňuje vypadávanie a lámanie vlasov a okysličuje pokožku, čím spomaľuje jej starnutie. Vlasový peeling je vhodný pre všetky typy vlasov.

Typy peelingu na pokožku hlavy

Existujú dva typy peelingu na pokožku hlavy. Stretnúť sa môžete s tradičným mechanickým peelingom, ktorý odstraňuje mŕtve bunky z pokožky pomocou abrazívnych častíc, a tiež s enzymatickým peelingom. Enzymatický peeling rozpúšťa medzibunkové spojenie, čím odstraňuje mŕtve bunky a maz.

Ako peeling na vlasovú pokožku používať? 

Peeling naneste na vlhké vlasy a jemnými pohybmi masírujte pokožku hlavy. Následne peeling z vlasov dôkladne zmyte vodou. Hotovo? Teraz môžete vlasy klasicky umyť šampónom a kondicionérom. 

Početnosť používaní peelingu na vlasy by sa mala odvíjať od typu vlasov. Pokiaľ máte normálne vlasy, používajte ho raz týždenne, v prípade mastných vlasov raz až dvakrát týždenne a ak máte jemné vlasy a citlivú vlasovú pokožku, mali by ste peeling používať iba raz za mesiac.

V prípade, že vás trápi akné, ekzém alebo ranky na pokožke hlavy, používaniu peelingu sa do doby, než sa pokožka uzdraví, vyhnite.

Peeling vlasov

Domáce recepty na peeling vlasovej pokožky

Peelingy na vlasy ponúkajú poprední výrobcovia vlasovej kozmetiky, vyrobiť si ho však môžete aj doma s pomocou šampónu a niekoľkých dostupných ingrediencií. 

Cukrový peeling 

Zmiešajte šampón na vlasy s niekoľkými lyžičkami cukru (môže byť biely i hnedý). Vzniknutú zmes jemne vmasírujte do pokožky hlavy a následne vlasy dôkladne opláchnite.

Peeling so soľou

Obdobný postup môžete vyskúšať aj so soľou. Stačí zmiešať šampón s niekoľkými lyžicami soli a naniesť na pokožku hlavy. Jeho výhodou je, že má soľ antibakteriálne účinky a pomáha odmastiť korienky vlasov. Soľnému peelingu by ste sa však mali vyhnúť, ak máte podráždenú pokožku hlavy.

Kávový peeling 

So šampónom môžete zmiešať tiež niekoľko lyžíc mletej kávy. Káva perfektne prekrví vašu pokožku a skvele ju vyčistí, folikuly vlasov budú okysličené a vyživené. Ale pozor. Kávový peeling na vlasy by nemali používať ľudia so svetlými vlasmi, vzhľadom k tomu, že by káva mohla mierne zmeniť ich odtieň.

Ďalšie zaujímavosti o vlasoch:

Doprava:
Platba:
Certifikácia:
Made with by PragueBest