Yves Saint Laurent Kouros Dezodorant pre mužov 75 ml

Kód produktu: 3852 Nie je skladom Strážiť produkt

Popis produktu

Kouros je grécky výraz pre mladíka. Vôňa Kouros je plná mužnosti, inšpirovaná bohmi starovekého Grécka a kultom mužského tela. Kouros je silná a veľmi špecifická vôňa pre pravého muža s korenistými a chypre drevitými tónmi.

Hodnotenie

Zatiaľ nikto nehodnotil!
Napíšte prvú recenziu

Recenzie

Adéla Bartlová

Prosím všetkých čitateľov, ktorí nemajú radi vône typu "to smrdí ako môj pradedko", aby recenziu opustili.

Kouros - po našom Kúros - je grécky výraz pre mladíka; Homér týmto termínom označoval mladých vojakov. Zároveň sa tak hovorí sochám mladých mužov z archaického obdobia starovekého Grécka. Kuros bol buď drevený alebo mramorový, zásadne nahý, len niekedy mal topánky a opasok. Sochári sa pri tesaní kamenných mladíkov inšpirovali vtedajším egyptským umením; mladíci preto mali trochu strnulé držanie tela, podobné sochám egyptských faraónov, ruky rovno pozdĺž tela a často kráčali vpred, čo bolo opäť typické pre sochy faraónov. Prečo si Yves Saint Laurent vybral pre vôňu akurát také meno je tým pádom jasné - kto by si neprial voňať ako grécky krásavec s mramorovými svalmi? Inšpiráciu Gréckom nájdete aj v tvare flakónu a vzoru na škatuľke.

Dneska pôsobí Kouros - korenistá a drevitá chypre vôňa - ako z iného sveta. Veľmi výrazný konárnik s mydlovými (žeby aldehydy?) podtónmi valcuje dobrú polhodinu všetko ostatné, ale potom sa Kouros rozvonia a k slovu sa dostane aj korenie a drevo (v zložení žiadne uvedené nie je, ale bude tam obvyklá klasika - céder, santal, všetko jemne a s mierou), to všetko podmaľované sladkastou, teplou ambrou. Ak budete Kouros skúšať, nenechajte sa tým začiatkom odradiť, je jednoducho ostrejší, avšak potom sa to už len zlepšuje; mne sa vôňa najviac páčila tak po dvoch hodinách, kedy sa konárnik stlmí na minimum a na koži zostane neuveriteľná sexy kombinácia ambry, korenia a extraktu vydestilovaného z kože svalnatého mládenca.

Bohužiaľ do súčasnej doby, ktorá chce všetko hneď, sa Kouros veľmi nehodí, naozaj to chce počkať aspoň pol hodiny, než poľaví nekompromisný cyprusový úder (tj. ten napitralonovaný pradedo), a ďalšiu hodinku do rozvoňania do erotickej aury mužného samca. Nasleduje však niekoľkohodinová výdrž v stále dokonalej, harmonickej podobe; koľko sviežich vôní sa tým môže pochváliť? Ak máte svieženkové obdobie za sebou a chcete niečo klasického, ale pritom nadčasovo mužného, ​​skúste Kouros. Bude sa vám páčiť obzvlášť ak vás ti ťahá k chypre kompozíciám, ako je trebárs Terre d'Hermes, a nevadia vám ťažšie, výraznejšie vône. Na leto zvoľte radšej niektorú odľahčenú verziu.

Kouros určite nekupujte naslepo - názory na túto vôňu sa značne líšia, niekto si ju pochvaľuje ako úžasnú klasiku, iní ju označujú za totálny smrad a nachádzajú v nej pachy všetkých možných telesných tekutín, začínajúc potom a končiac močom. Vyskúšajte v niektorej parfumérii (majú ho skoro všade) a ak sa vám nebude páčiť, skúste Body Kouros, krásne moderné korenie.

"Ada pre pre Elnino.sk"

Celkové hodnotenie
Doprava:
Platba:
Certifikácia: